Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Uzbekistan"

Zyrtare, ndërron jetë një ndër liderët më autoritarë të Azisë

    Zyrtare, ndërron jetë një ndër liderët më autoritarë të Azisë

Qeveria në Uzbekistan ka konfirmuar vdekjen e presidentit Islam Karimov, gjashtë ditë pasi u shtrua në spital për shkak të hemorragjisë në tru. Një ndër udhëheqësit më autoritarë të Azisë,

Lexo me Shume