Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "ushtri"

Terrorizmi, Obama shpall shtesën prej 250 forcash speciale që do të dërgohen në Siri

    Terrorizmi, Obama shpall shtesën prej 250 forcash speciale që do të dërgohen në Siri

Në kuadër të luftës kundër terrorizmit, presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka bërë të ditur se personel shtesë do të dërgohet në Siri për të luftuar kundër ISIS-it. Ai e

Lexo me Shume

Japoni, hyn në fuqi ligji i luftës për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore

    Japoni, hyn në fuqi ligji i luftës për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore

Sot, më 29 mars, është miratuar dhe ka hyrë në fuqi ligji mbi sigurinë ushtarake në Japoni. Vetë kryeministri Shinzo Abe ka kërkuar me ngulm votimin e këtij ligji në

Lexo me Shume