Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "USA"

Obama sulmon Trump: Në SHBA nuk bëjmë teste për fenë!

    Obama sulmon Trump: Në SHBA nuk bëjmë teste për fenë!

“Ndalimi i emigrimit nuk është në idealet tona – një shteti të ndërtuar mbi parimet e lirisë e të fesë. Ne nuk bëjmë teste feje në Shtetet e Bashkuara të

Lexo me Shume

Bombardimet në Hiroshima-Nagasaki: 80% e të mbijetuarve nuk duan që Obama të kërkojë falje

    Bombardimet në Hiroshima-Nagasaki: 80% e të mbijetuarve nuk duan që Obama të kërkojë falje

Një sondazh i kryer nga agjencia “Kyodo” e shtypit japonez rreth të mbijetuarve të bombardimeve atomike në Hiroshima dhe Nagasaki tregon se rreth 80% e tyre nuk dëshirojnë që presidenti

Lexo me Shume

Hillary Clinton: Nëse fitoj, Bill-it do t’i besoj ekonominë

    Hillary Clinton: Nëse fitoj, Bill-it do t’i besoj ekonominë

Konkurrenca për zgjedhjen e presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është bërë shumë e fortë. Ajo që bëri më shumë bujë në fillim ishte kandidatura e Hillary

Lexo me Shume

Twitter – CIA transmeton ‘live’ vrasjen e Osama Bin Laden

    Twitter – CIA transmeton ‘live’ vrasjen e Osama Bin Laden

Një lumë kritikash janë hedhur drejt CIA duke filluar nga dita e djeshme, për arsye të transmetimit “në kohë reale” të vrasjes së Osama Bin Laden në vitin 2011, nëpërmjet

Lexo me Shume

NATO gati të dërgojë trupa rreth kufijve të Rusisë

    NATO gati të dërgojë trupa rreth kufijve të Rusisë

Flitet se aleatët e NATO-s po planifikojnë të dërgojnë katër batalione në Poloni dhe vendet e tjera baltike për të forcuar kufirin me Rusinë, si përgjigje ndaj rritjes së aktivitetit

Lexo me Shume