Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "urim"

Vajza e Ledina Çelos feston 2-vjetorin. Ja urimi i veçantë i këngëtares…

    Vajza e Ledina Çelos feston 2-vjetorin. Ja urimi i veçantë i këngëtares…

Si sot dy vjet më parë, këngëtarja Ledina Çelo u bë nënë për herë të dytë, duke sjellë në jetë Periannën nga martesa e saj me Naim Kabashin, ish-kampionin e

Lexo me Shume

(Video) Bebe Rexha ka një urim special për një tjetër “BEBE”

    (Video) Bebe Rexha ka një urim special për një tjetër “BEBE”

Bebe Rexha do të performojë për herë të parë në Shqipëri, mbrëmjen e së premtes. Nga një foto e postuar në Facebook nga menaxheri i një prej club-eve më të

Lexo me Shume

Arsyeja e veçantë pse Erion Veliaj surprizon këtë të moshuar

    Arsyeja e veçantë pse Erion Veliaj surprizon këtë të moshuar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka surprizuar sot të moshuarën më të vjetër të kryeqytetit. Së bashku me deputetin Ervin Bushati, ata kanë vizituar Hiqmete Këlliçin në 100-vjetorin

Lexo me Shume

Fiter Bajrami, kreu i KMSH-së: Të vijojë harmonia fetare

    Fiter Bajrami, kreu i KMSH-së: Të vijojë harmonia fetare

Ditën e sotme, besimtarët myslimanë kremtojnë Fiter Bajramin pas përfundimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Në nder të kësaj feste, kreu i Komitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Burçaj, ka

Lexo me Shume

Ambasada Amerikane: Urime shqiponja, fitore historike!

    Ambasada Amerikane: Urime shqiponja, fitore historike!

Fitorja historike e shënuar mbrëmjen e djeshme është përshëndetur edhe nga Ambasada Amerikane në Tiranë. Në postimin e saj në rrjetin social “Facebook”, ambasada uron shqiponjat. “Urime, shqiponja! Fitorja juaj

Lexo me Shume

Granit Xhaka: Urime Shqipërisë për tre pikëshin e parë në Kampionatin Europian

    Granit Xhaka: Urime Shqipërisë për tre pikëshin e parë në Kampionatin Europian

Lojtari me origjinë shqiptare Granit Xhaka që luan për Kombëtaren zvicerane në “Euro 2016”, nuk ka harruar të urojë Shqipërinë për fitoren e saj të shënuar dje në stadiumin e

Lexo me Shume

Ardit Gjebrea, një deklaratë dashurie 360 gradë

    Ardit Gjebrea, një deklaratë dashurie 360 gradë

Ditën e sotme, djali i kantautorit dhe moderatorit të njohur Ardit Gjebrea, Jon Gjebrea, feston ditën e tij të lindjes. Babai i tij, Arditi, ka përdorur llogaritë e tij në

Lexo me Shume

Lulzim Basha uron Pashkët; e nesërmja do të jetë me e mirë

    Lulzim Basha uron Pashkët; e nesërmja do të jetë me e mirë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nëpërmjet një mesazhi publik i ka uruar të gjithë besimtarëve ortodoksë Festën e Pashkës. Në mesazhin e tij, Basha është ndalur më së shumti

Lexo me Shume

Presidenti Nishani uron Pashkët, risjell në vëmendje bashkëjetesën fetare

  Presidenti Nishani uron Pashkët, risjell në vëmendje bashkëjetesën fetare

Me rastin e Festës së Pashkëve që festojnë sot besimtarët ortodoks, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka uruar këta të

Lexo me Shume