Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Urdher"

Urdhri: “Asnjë anije peshkimi në det pa sistemin “blue box”, irritohen peshkatarët

    Urdhri: “Asnjë anije peshkimi në det pa sistemin “blue box”, irritohen peshkatarët

Qendra Ndërinstitucionale Detare ka lëshuar së fundmi një urdhër ku përcaktohet se pajisja e detyrueshme e anijeve të peshkimit me sistemin e lokalizimit të vendndodhjes “blue box”. Konkretisht, asnjë anije

Lexo me Shume

U kërcënua nga familja e Fiqiri Muçës, s’ka urdhër mbrojtje për Nazime Vishën

    U kërcënua nga familja e Fiqiri Muçës, s’ka urdhër mbrojtje për Nazime Vishën

Nazime Visha u paraqit ditën e sotme në Gjykatën e Tiranës  pas denoncimit se ishte kërcënuar me jetë nga familjarët e viktimës Fiqiri Muça. Megjithatë, gjykata vlerëson se Nazime Visha,

Lexo me Shume

Vizita e Sheshel në Kosovë, MPJ: Nëse vjen, do të arrestohet

    Vizita e Sheshel në Kosovë, MPJ: Nëse vjen, do të arrestohet

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili u shpall i pafajshëm nga Gjykata e Hagës, ka paralajmëruar se do të vizitojë Kosovën për të marrë pjesë në një

Lexo me Shume