Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Urban"

Mos guxoni ta vidhni këtë super-gjyshe!

    Mos guxoni ta vidhni këtë super-gjyshe!

Grace Smith është një 89-vjeçare, e cila jeton vetëm në një shtëpi të vogël në Sunbury-on-Thames. Gjatë kohës që kjo gjyshe po ndiqte serialin e saj të preferuar, një burrë

Lexo me Shume

300 orë punë për të realizuar fustanin e nusërisë që nuk do ta veshë askush

    300 orë punë për të realizuar fustanin e nusërisë që nuk do ta veshë askush

Janë dashur plot 300 orë për ta bërë këtë fustan dhe askush nuk do mundet ta veshë. Por mos u ndjeni keq, të paktën do të mund ta shijojnë duke

Lexo me Shume

Tubimi masiv me njerëz lakuriq, të gjitha në emër të artit

Tubimi masiv me njerëz lakuriq, të gjitha në emër të artit

Hull është zgjedhur si vendi i fundit i organizimit të një tubimi masiv me njerëz lakuriq, të gjitha në emër të artit. Fotografi i njohur ndërkombëtarisht, Spencer Tunick, është duke

Lexo me Shume

Ja cili është trendi i fundit i selfie-ve në Instagram

Ja cili është trendi i fundit i selfie-ve në Instagram

Trendet e selfie-ve në Instagram kanë evoluar shumë, duke lënë pas “duck face”, “fish gape” etj. Trendi i momentit është dora T-rex (duke nënkuptuar kthetrat e dinosaurëve). Domethënë, në një

Lexo me Shume

Scarlett Johansson kthehet në shtëpi me vajzën pas xhirimeve në Zelandën e Re

Scarlett Johansson kthehet në shtëpi me vajzën pas xhirimeve në Zelandën e Re

  Një qëndrim i zgjatur në Zelandën e Re përfundoi  pasi të premten pasdite Scarlett Johansson udhëtoi drejt Australisë. Aktorja mbërriti në Sydney pas një xhirimi në Wellington, ku ka

Lexo me Shume

Turisti arab me super makina në Londër

Turisti arab me super makina në Londër

    Për shumë njerëz, një udhëtim jashtë vendit mund të nënkuptojë të marrësh një makinë të vogël me qira sipas kushteve që mund të përballojnë. Por për një njeri

Lexo me Shume

(FOTO) Më fal, ke harruar të veshësh pantallonat!

    (FOTO) Më fal, ke harruar të veshësh pantallonat!

Gigi Hadid, Kendall Jenner dhe pjesa tjetër e yjeve janë rrëmbyer nga trendi i ri. Këto vajza kanë vendosur të mos veshin pantallona. Kjo nuk është shumë e thjeshtë dhe

Lexo me Shume

Parashikimi i javës nga astrologia Meri Gjini

    Parashikimi i javës nga astrologia Meri Gjini

Java 2 7/03-3/04/2016 E diel, 27 mars 2016. Dielli te Dashi dhe Hëna tek Akrepi me pozicione pozitive planetare do të ndihmojnë në një atmosferë të ngrohtë në familje dhe

Lexo me Shume

Dola vetëm dhe më bënë kurvë!

  Dola vetëm dhe më bënë kurvë!

  Kisha kaluar një javë të zhurmshme dhe të lodhshme. E premte mbrëma… Vendosa të vishja fustanin tim të preferuar,

Lexo me Shume

Kendall Jenner zëvendëson traditën e veshjes të Pashkëve me trendin e momentit

  Kendall Jenner zëvendëson traditën e veshjes të Pashkëve me trendin e momentit

Klani Kardashian-Jenner ka festuar Pashkët dhe më pas secili është nisur për të bërë shërbimet e Pashkëve. Por këtë herë

Lexo me Shume

E keni menduar ndonjëherë pse nuset vishen me të bardha?

E keni menduar ndonjëherë pse nuset vishen me të bardha?

Çdo nuse, e cila ëndërron të ecë  përgjatë një rruge të shtruar me petale, e ndjekur nga një bisht i

Lexo me Shume

Ankthi i nënës, paraqiteshin si punonjës socialë dhe donin t’i rrëmbenin fëmijën

  Ankthi i nënës, paraqiteshin si punonjës socialë dhe donin t’i rrëmbenin fëmijën

Një nënë ka përshkruar momentin tronditës kur një vajzë adoleshente tentoi t’i rrëmbente  fëmijën, duke krijuar një faqe të rreme

Lexo me Shume

Ja cilat janë 5 drogat me të cilat njerëzit abuzojnë më shumë

  Ja cilat janë 5 drogat me të cilat njerëzit abuzojnë më shumë

  Varësia nga droga është një problem në rritje në të gjithë globin, por çfarë është më problematike në rangun

Lexo me Shume

Mësoni një fjalë të re dhe ju duket se e shihni kudo? Ja si e shpjegon shkenca!

  Mësoni një fjalë të re dhe ju duket se e shihni kudo? Ja si e shpjegon shkenca!

A keni mësuar ndonjë fjalë të re kohët e fundit, atë për të cilën betoheni se nuk e kishit dëgjuar

Lexo me Shume

Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

  Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

Fotografja rumune Mihaela Noroc ka udhëtuar rreth botës vetëm me një aparat fotografik. Ajo ka fotografuar me qindra femra në

Lexo me Shume

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

  Të kombinosh aksesorët  me veshjet nuk është aq e thjeshtë sa duket. A shkon kjo çantë me këto çizme?

Lexo me Shume

Ja për kë do të votojë Aurela Gaçe në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Ja për kë do të votojë Aurela Gaçe në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Këngëtarja e “Akoma jo” ka treguar se  interesohet jo vetëm për problemet në Shqipëri, por edhe për problemet në SHBA.

Lexo me Shume

Kylie Jenner përsëri bionde!

  Kylie Jenner përsëri bionde!

Kylie Jenner  ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes për ndryshimet e herëpashershme në stilin e saj. Nuk vonon shumë

Lexo me Shume

Futbollistët e Kombëtares kthehen në modelë

  Futbollistët e Kombëtares kthehen në modelë

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot uniformat e reja të përgatitura nga sponsori “Macron” për paraqitjen në Euro 2016.

Lexo me Shume

10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  Shohim kudo dhe vëmë re shumë çifte, me gratë më tërheqëse se bashkëshortët e tyre. Na lind pyetja si

Lexo me Shume

Reagimi prekës i Adele për viktimat e Brukselit

  Reagimi prekës i Adele për viktimat e Brukselit

Gjatë performancës në Arenën O2 të Londrës, Adele  foli për sulmet në Bruksel, ku u vranë rreth 31 persona. “Kur

Lexo me Shume