Blitz

Tag "Universiteti Tiranes"

Kukës, mbyllet përfundimisht filiali i Universitetit të Tiranës

    Kukës, mbyllet përfundimisht filiali i Universitetit të Tiranës

Filiali i Universitetit të Tiranës në Kukës është mbyllur përfundimisht. Me vendim të qeverisë, prej vitit 2014 nuk u dhanë më kuota për këtë filial, ndërkohë që gjatë kësaj kohe

Read Full Article

Dekretohen rektorët e rinj, Presidenti Nishani: Profesorati i triumfoi trysnisë së krimit

    Dekretohen rektorët e rinj, Presidenti Nishani: Profesorati i triumfoi trysnisë së krimit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka dekretuar sot rektorët e rinj të universiteteve në gjithë vendin. Në fjalën e tij, ai vlerësoi rezistencën e Profesoratit përballë trysnisë së

Read Full Article

Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

    Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

U zhvilluan dje zgjedhjet për drejtuesit e universiteteve publike në vend. Deri tani kanë dalë rezultatet për disa universitete, ndërkohë që në Universitetin e Tiranës, kandidati Mynyr Koni, i cili

Read Full Article

Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

    Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

Gjatë përurimit të pjesës së re të korpusit qendror të Universitetit Politeknik të Tiranës, kryeministri Edi Rama foli ndër të tjera edhe për qëndrimin e qeverisë për zgjedhjet në univeristet.

Read Full Article

(Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

    (Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

Që prej nisjes së garës për rektorin e ardhshëm të Universitetit të Tiranës, u vu re një jehonë e menjëhershme edhe mediatike. Sigurisht që rëndësia e këtij posti e justifikon

Read Full Article