Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Universitet"

Rama: Të vështirësohet më tepër hyrja në universitete

    Rama: Të vështirësohet më tepër hyrja në universitete

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në aktivitetin “Rritja e pagave në sistemin e arsimit të lartë”, të zhvilluar bashkë me pedagogët në Korpusin Universitar, ku foli ndër të tjera

Lexo me Shume

Sulmohet Universiteti Amerikan në Kabul, 12 viktima

Sulmohet Universiteti Amerikan në Kabul, 12 viktima

Zëdhënësi i Policisë së Kabulit, Basir Mujahid, ka bërë me dije se 12 persona mbetën të vdekur si pasojë e një sulmi të kryer gjatë natës në Universitetin Amerikan në

Lexo me Shume

Viti akademik 2016-2017, 31.579 studentë do të pranohen në universitetet publike dhe private

    Viti akademik 2016-2017, 31.579 studentë do të pranohen në universitetet publike dhe private

Maturantët nisën ditën e djeshme plotësimin online të formularit të aplikimit në universitet. Fillimisht do të jenë maturantët në Tiranë ata që do të vijojnë aplikimin deri më 3 gusht,

Lexo me Shume

Zgjedhjet në universitete, mes 170 vëzhguesve edhe të rinj amerikanë. Keta: Po hetohet për traktet

    Zgjedhjet në universitete, mes 170 vëzhguesve edhe të rinj amerikanë. Keta: Po hetohet për traktet

Ditën e sotme, studentët dhe akademikët do të votojnë për të zgjedhur drejtuesit e rinj të universiteteve. Gjithsej do të zgjidhen 14 rektorë në nivel kombëtar, 55 dekanë dhe 155

Lexo me Shume

Kush është e virgjër përfiton një bursë studimi falas

    Kush është e virgjër përfiton një bursë studimi falas

Një kryetar komune në Afrikën e Jugut ka shpërblyer me bursa 16 adoleshente që kanë ruajtur virgjërinë gjatë shkollës së mesme, – ka njoftuar zyra e komunës. Kryetari i Uthukelas,

Lexo me Shume