Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ulrike Lunacek"

Ndalimi i flamurit të Kosovës në Eurovizion, Lunaçek reagon ashpër

    Ndalimi i flamurit të Kosovës në Eurovizion, Lunaçek reagon ashpër

Raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunaçek, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të EBU-së për të ndaluar valëvitjen e flamurit të Kosovës gjatë netëve të koncertit dhe vendosjen e flamurit

Lexo me Shume

Pavarësia e Kosovës, Lunaçek: Kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE

    Pavarësia e Kosovës, Lunaçek: Kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE

Zëvendëspresidentja e Parlamentit Europian, Ulrike Lunacek, është shprehur gjatë një diskutimi në Berlin se Serbia nuk mund të bëhet pjesë e Bashkimit Europian pa njohur pavarësinë e Kosovës. E pranishme

Lexo me Shume