Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "UKT"

Veliaj: Presim oferta më të mira për privatizimin e UKT-së

    Veliaj: Presim oferta më të mira për privatizimin e UKT-së

Gjatë inspektimit të punimeve të kanalizimeve në Shkozë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u shpreh se “në këtë zonë të Uzinës së vjetër, vetëm në adresë ishte Tiranë,

Lexo me Shume

Punime nga OSHEE, UKT njofton: Ja zonat që mbeten pa ujë

    Punime nga OSHEE, UKT njofton: Ja zonat që mbeten pa ujë

Për shkak të punimeve që Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po kryen në linjat e tij, stacioni i pompimit në Qafë Mollë s’do të furnizohet me energji elektrike. Si pasojë,

Lexo me Shume

Shlyerja e detyrimeve të prapambetura, UKT me skemë të re

    Shlyerja e detyrimeve të prapambetura, UKT me skemë të re

Me qëllim lehtësimin e pagesës për konsumatorin debitor, biznesin e vogël, UKT ka bërë të ditur hyrjen në fuqi të një skeme të re për shlyerjen e detyrimeve të prapambetura.

Lexo me Shume

(FOTO) Rrëshqitje masive të dheut, UKT: Kufizime të ujit në disa zona

    (FOTO) Rrëshqitje masive të dheut, UKT: Kufizime të ujit në disa zona

Reshjet e dendura të shiut janë bërë shkak për një rrëshqitje masive dheu përgjatë tubit kryesor i cili furnizon me ujë  zonën e Tiranës së Re, Komunën e Parisit, Shkozën,

Lexo me Shume

UKT: Kufizime të ujit të pijshëm në Kombinat

    UKT: Kufizime të ujit të pijshëm në Kombinat

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka njoftuar kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm në zonën e Kombinatit. Shkak janë bërë reshjet e dendura të shiut të një dite më parë.  Mësohet

Lexo me Shume

Ndërpritet furnizimi me ujë në Yzberisht, UKT: Punime për linjën e re

    Ndërpritet furnizimi me ujë në Yzberisht, UKT: Punime për linjën e re

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm në Yzberisht nga sot pas mesnatës deri në orën 14:00 të ditës së nesërme.

Lexo me Shume

Marrëveshja me USAID-in, çmontohen depozitat në kryeqytet

    Marrëveshja me USAID-in, çmontohen depozitat në kryeqytet

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka nënshkruar një marrëveshje me drejtorin e Ujësjellës-Kanalizimeve dhe USAID-in, në sajë të së cilës do të mënjanohen ecejaket e shumta, duke mundësuar

Lexo me Shume