Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ukraine"

Sulm me bombë në makinë, vritet gazetari i njohur rus

    Sulm me bombë në makinë, vritet gazetari i njohur rus

Gazetari i njohur rus Pavel Sheremet është vrarë në qendër të Kievit, si pasojë e një sulmi me bombë. Mësohet se automjeti ku ai ndodhej, shpërtheu menjëherë pas ndezjes, raporton

Lexo me Shume

Euro 2016 – Përleshje mes tifozëve ukrainas e atyre polakë

    Euro 2016 – Përleshje mes tifozëve ukrainas e atyre polakë

Ka hasur jo pak probleme policia franceze në pragndeshjen Ukrainë-Poloni të grupit C, e cila luhet në Marsejë. Tifozë të veshur me me ngjyrat e uniformave të të dyja Kombëtareve

Lexo me Shume

Eurovision Song Contest – Polemika rreth triumfit të këngës ukrainase

    Eurovision Song Contest – Polemika rreth triumfit të këngës ukrainase

Ukraina i ka suprizuar të gjithë pikërisht në momentin kur mendohej se Rusia apo Australia do të ishin fituesit e Eurovizionit për vitin 2016! Efekti i performancës së Rusisë dhe

Lexo me Shume

Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

    Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

Pas dorëheqjes së Arseniy Yatseniuk nga posti i kryeministrit, dy partitë më të mëdha europerëndimore në vend kanë rënë dakord për qeverinë e re proeuropiane, e cila do të udhëhiqet

Lexo me Shume