Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ujesjelles"

Ndërhyri në rrjetin e ujësjellësit, humb jetën shtetasi me probleme mendore

    Ndërhyri në rrjetin e ujësjellësit, humb jetën shtetasi me probleme mendore

Një person me probleme mendore ka humbur jetën për shkak të ndërhyrjes në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Repsit në Mirditë, kur viktima

Lexo me Shume

Rrjeti i ri i ujësjellësit në Tiranë, Veliaj: Investime aty ku qytetarët janë korrektë me pagesat

    Rrjeti i ri i ujësjellësit në Tiranë, Veliaj: Investime aty ku qytetarët janë korrektë me pagesat

Bashkia e Tiranës ka nisur punimet për ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellësit në afërsi të zonës së “Myslym Shyrit”, një investim nga i cili do të përfitojnë 700

Lexo me Shume

Qëlloi me armë ndaj një personi, prokuroria çon për gjykim ish-kreun e Ujësjellësit të Ersekës

    Qëlloi me armë ndaj një personi, prokuroria çon për gjykim ish-kreun e Ujësjellësit të Ersekës

Prokuroria e Korçës ka dërguar për gjykim ish-kreun e Ujësjellësit të Ersekës, Orest Malushi, ndaj të cilit rëndojnë akuzat “Kanosje” dhe “Armëmbajtje pa leje”. Hetimi ndaj tij është zhvilluar me

Lexo me Shume

Shkarkimi i drejtorit të UKGJ-së, reagon kryebashkiakja: S’jepte informacione

    Shkarkimi i drejtorit të UKGJ-së, reagon kryebashkiakja: S’jepte informacione

Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës ka reaguar pas debateve pas shkarkimit të drejtorit të Ujësjellës-Kanalizimeve Gjirokastër. Në prezantimin e administratorit të ri të ndërmarrjes, Bashkim Tola, ka reaguar ish-administratori Dasho

Lexo me Shume