Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Uje"

Veliaj: Presim oferta më të mira për privatizimin e UKT-së

    Veliaj: Presim oferta më të mira për privatizimin e UKT-së

Gjatë inspektimit të punimeve të kanalizimeve në Shkozë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u shpreh se “në këtë zonë të Uzinës së vjetër, vetëm në adresë ishte Tiranë,

Lexo me Shume

(FOTO) Rrëshqitje masive të dheut, UKT: Kufizime të ujit në disa zona

    (FOTO) Rrëshqitje masive të dheut, UKT: Kufizime të ujit në disa zona

Reshjet e dendura të shiut janë bërë shkak për një rrëshqitje masive dheu përgjatë tubit kryesor i cili furnizon me ujë  zonën e Tiranës së Re, Komunën e Parisit, Shkozën,

Lexo me Shume

UKT: Kufizime të ujit të pijshëm në Kombinat

    UKT: Kufizime të ujit të pijshëm në Kombinat

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka njoftuar kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm në zonën e Kombinatit. Shkak janë bërë reshjet e dendura të shiut të një dite më parë.  Mësohet

Lexo me Shume

Çfarë thotë kafeina që konsumoni rreth personalitetit tuaj?

Çfarë thotë kafeina që konsumoni rreth personalitetit tuaj?

Nëse jeni një adhurues i kafeinës padyshim që duhet ta lexoni këtë artikull. Ndoshta i keni provuar të gjitha llojet e eksperimenteve të kafes, që nga frapeja e ftohtë deri

Lexo me Shume

6 gjëra që ndodhin kur nuk pini ujë mjaftueshëm

    6 gjëra që ndodhin kur nuk pini ujë mjaftueshëm

Instituti i Mjekësisë u sugjeron grave të konsumojnë rreth nëntë gota ujë në ditë, edhe pse mund t’i detyrojë të shkojnë shpesh në tualet. Nëse nuk e bëni një gjë

Lexo me Shume

Rrezikuan të linin Romën pa ujë, pranga 4 shqiptarëve

    Rrezikuan të linin Romën pa ujë, pranga 4 shqiptarëve

Katër shtetas shqiptarë janë vënë në prangat e policisë italiane në Romë, pasi me veprimet e tyre rrezikuan të linin pa ujë kryeqytetin italian. Sipas agjencisë ANSA, nëse nuk do

Lexo me Shume