Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "UEFA"

Raporti i UEFA-s për Skënderbeun, Partizani: FSHF të mbajë një qëndrim

    Raporti i UEFA-s për Skënderbeun, Partizani: FSHF të mbajë një qëndrim

Një ditë pas zbardhjes së dokumentit të UEFA-s, ku ekipi korçar Skënderbeu bëhet përgjegjës për manipulimin e 50 ndeshjeve, ka reaguar ekipi i Partizanit. Ky ekip kërkon nga Federata Shqiptare

Lexo me Shume

Kandidati për president i UEFA-s, vizitë në Shqipëri

    Kandidati për president i UEFA-s, vizitë në Shqipëri

Aleksander Ceferin, i cili është kandidat për postin e presidentit të UEFA-s, ka mbërritur në Shqipëri, ku gjatë kësaj të premteje ka zhvilluar një vizitë në zyrat e Federatës Shqiptare

Lexo me Shume

Champions League – Salzburg-Partizani, sonte në mbrëmje. Të kuqtë ëndërrojnë përmbysjen!

    Champions League – Salzburg-Partizani, sonte në mbrëmje. Të kuqtë ëndërrojnë përmbysjen!

Sonte në mbrëmje do të luhet ndeshja e kthimit mes Salzburg dhe Partizanit, e vlefshme për fazën e tretë eliminatore të UEFA Champions League. Në orën 20:30, në ‘Red Bull

Lexo me Shume

CAS rrëzon Skënderbeun. Jashtë Europës në sezonin 2016-2017

    CAS rrëzon Skënderbeun. Jashtë Europës në sezonin 2016-2017

“Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) refuzoi sot apelin urgjent të paraqitur nga Klubi Sportiv Skënderbeu kundër vendimit të lëshuar nga Organi i Apelit të UEFA-s më 1 qershor 2016, në

Lexo me Shume

Euro 2016 – Kjo është shifra “e frikshme” e testeve antidoping të kryera deri tani

    Euro 2016 – Kjo është shifra “e frikshme” e testeve antidoping të kryera deri tani

Mbi 1800 kontrollet antidoping janë kryer nga UEFA prej datës 1 janar të këtij viti deri sot, të lidhura me ndeshjet e Euro 2016 dhe përballjet në vigjilje të saj.

Lexo me Shume

Euro 2016 – Përralla islandeze merr formë! Ja pse Kombëtarja e Islandës po shkëlqen

    Euro 2016 – Përralla islandeze merr formë! Ja pse Kombëtarja e Islandës po shkëlqen

Askush nuk do ta besonte para pak javësh që Kombëtarja e Islandës do të mund të arrinte në këtë fazë të Euro 2016, e aq më tepër duke mundur Anglinë.

Lexo me Shume

(Foto) Euro 2016 – Gafa e UEFA-s: Shqipëria zbret në fushë sot në orën 18:00

    (Foto) Euro 2016 – Gafa e UEFA-s: Shqipëria zbret në fushë sot në orën 18:00

Ndërkohë që në prag të ndeshjeve të sotme, të fundit për fazën e grupeve të Euro 2016, të gjithë shqiptarët qëndrojnë me laps e me letër për të parë kombinimet

Lexo me Shume

“Euro 2016”, UEFA dënon Shqipërinë

    “Euro 2016”, UEFA dënon Shqipërinë

Ndëshkimi i parë për Kombëtaren Shqiptare gjatë pjesëmarrjes në Kampionatin Europian është dhënë. Shqipëria është dënuar me 20 mijë euro gjobë! Lajmi i është komunikuar Federatës Shqiptare të Futbollit. Masa

Lexo me Shume

UEFA pezullon dënimin ndaj ekipit të Skënderbeut!

  UEFA pezullon dënimin ndaj ekipit të Skënderbeut!

Nëpërmjet një komunikate në profilin zyrtar në Facebook, K.F. Skënderbeu njofton të gjithë tifozët dhe futbolldashësit shqiptarë se ditën e

Lexo me Shume

Rekordi që pritet të thyejnë shqiptarët sot në Francë

  Rekordi që pritet të thyejnë shqiptarët sot në Francë

Faqja zyrtare e UEFA-s për kampionatin europian “France 2016” ka shpërndarë ditën e sotme 11 foto ku shfaqen tifozët kuq

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Skënderbeu përjashtohet për 1 vit nga kupat e Europës. Çështja do të çohet në KAS

  (Ekskluzive) Skënderbeu përjashtohet për 1 vit nga kupat e Europës. Çështja do të çohet në KAS

Lajme jo të mira vijnë nga Gjeneva për ‘superkampionët’ e Skënderbeut, të cilët vetëm pak javë më parë fituan titullin

Lexo me Shume

Alicia Keys në UEFA Champions League, sukses apo dështim?

Alicia Keys në UEFA Champions League, sukses apo dështim?

“San Siro” priti mbrëmjen e kaluar jo vetëm dy skuadrat madrilene, Real Madrid dhe Atletico Madrid, por edhe  Alicia Keys.

Lexo me Shume

Shaqiri dhe Xhaka – A do i lejojë FIFA të luajnë për Kosovën?

  Shaqiri dhe Xhaka – A do i lejojë FIFA të luajnë për Kosovën?

Pranimi i Kosovës nga FIFA ditën e premte ishte një lajm historik për të gjithë futbollin shqiptar. Kjo sigurisht që

Lexo me Shume

TAS i ul dënimin, Platini jep dorëheqjen

  TAS i ul dënimin, Platini jep dorëheqjen

Nuk ka fund të lumtur historia e Michel Platini. Presidenti i UEFA-s ka marrë lajmin e reduktimit të dënimit nga

Lexo me Shume

Historike, Kosova anëtarësohet në UEFA

  Historike, Kosova anëtarësohet në UEFA

Vendimi i Kongresit të UEFA-s shkruan historinë për futbollin e Kosovës! Fillimisht, mediat kosovare raportuan lajmin e keq për Kosovën,

Lexo me Shume

Kosova në UEFA, presidenti i FFK: Pritet vetëm konfirmimi

  Kosova në UEFA, presidenti i FFK: Pritet vetëm konfirmimi

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës të Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, mendon se Kosova do të pranohet në UEFA. Kërkesa

Lexo me Shume

FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

  FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

E pabesueshme, por e vërtetë! Pas shumë muajsh procesesh, Komisioni i Etikës i FIFA-s hedh poshtë akuzat më të rënda

Lexo me Shume