Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Twitter"

JLo detyrohet të fshijë statusin në Twitter. Zbuloni arsyen

    JLo detyrohet të fshijë statusin në Twitter. Zbuloni arsyen

  JLo ka bërë dy hapa para dhe një hap gjigant pas. Teksa po promovonte këngën e saj të re, dedikim për viktimat në Orlando, “Love Make the World Go

Lexo me Shume

ISIS kërcënon sërish – Lajmëron sulme në aeroportet në Londër, Los Angeles, New York

    ISIS kërcënon sërish – Lajmëron sulme në aeroportet në Londër, Los Angeles, New York

Grupe të lidhura me ISIS kanë festuar sulmin e ditës së sotme në Daka të Bangladeshit, ku mbetën të vrarë të paktën 20 persona. Grupi “Ushtria e Bijve të Kalifatit”

Lexo me Shume

Pse ka “lajthitur” Katy Perry në Twitter?

Pse ka “lajthitur” Katy Perry në Twitter?

    Nëse do të lexoni që Katy Perry ka përmendur Taylor Swift në statuset në Twitter apo që po tregohet anormale në llogarinë e saj në këtë rrjet social,

Lexo me Shume

Ndryshon Twitter-i, lajm i mirë për përdoruesit

    Ndryshon Twitter-i, lajm i mirë për përdoruesit

Platforma Twitter nuk do të përfshijë më fotografitë apo link-et në 140 karakteret e mundshme për postimet. Sipas asaj që raporton agjencia “Usa Bloomberg”, e cila citon një burim të

Lexo me Shume

Azealia Banks sulmon Zayn Malik! Pezullohet nga Twitter

    Azealia Banks sulmon Zayn Malik! Pezullohet nga Twitter

Reperes amerikane Azealia Banks i është pezulluar profili i saj në Tëitter për shkak të disa postimeve të cilësuara raciste kundrejt këngëtarit Zayn Malik. Historia filloi në momentin që Banks

Lexo me Shume

Twitter – CIA transmeton ‘live’ vrasjen e Osama Bin Laden

    Twitter – CIA transmeton ‘live’ vrasjen e Osama Bin Laden

Një lumë kritikash janë hedhur drejt CIA duke filluar nga dita e djeshme, për arsye të transmetimit “në kohë reale” të vrasjes së Osama Bin Laden në vitin 2011, nëpërmjet

Lexo me Shume

Twitter mund të dalë jashtë loje?

    Twitter mund të dalë jashtë loje?

Gara e Twitter-it kundër kohës është intensive. Kompania po përpiqet shumë të përmirësojë imazhin e saj të kritikuar gjatë, por sipas analistëve sfida e vërtetë është ta bësh këtë para se shumë

Lexo me Shume

Sa serioze e keni marrëdhënien? Jua tregojnë rrjetet sociale…

Sa serioze e keni marrëdhënien?  Jua tregojnë rrjetet sociale…

Falë moshës dixhitale në të cilën po jetojmë, edhe marrëdhëniet mes njerëzve po ndryshojnë dita-ditës. Lidhjet romantike po evoluojnë dhe sot “vendtakimet” më të frekuentuara janë rrjetet sociale, të cilat

Lexo me Shume

Kelly Clarkson, nënë për herë të dytë

Kelly Clarkson, nënë për herë të dytë

    Këngëtarja Kelly Clarkson është bërë nënë për herë të dytë, pasi sot i dha jetë djalit të saj,

Lexo me Shume

Miley Cyrus dhe Alicia Keys bëhen bashkë

  Miley Cyrus dhe Alicia Keys bëhen bashkë

Televizioni NBC konfirmoi se Miley Cyrus dhe Alicia Keys do të jenë bashkë me Adam Levine dhe Blake Shelton pjesë

Lexo me Shume

Artistët bëhen bashkë për tragjedinë belge

  Artistët bëhen bashkë për tragjedinë belge

  Pas sulmeve terroriste në Bruksel, të martën në mbrëmje, shumë artistë, tekstshkrues, muzikantë, këngëtarë dhe kompozitorë janë bërë pjesë

Lexo me Shume