Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "turqit"

Merkel: Islamofobia, e papranueshme! Turqit që jetojnë në Gjermani të jenë besnikë

    Merkel: Islamofobia, e papranueshme! Turqit që jetojnë në Gjermani të jenë besnikë

Në një intervistë për kanalin gjerman “ARD”, kancelarja gjermane Angela Merkel e ka cilësuar si të papranueshme vendimin e disa shteteve europiane për të refuzuar refugjatët myslimanë. Ajo bëri thirrje

Lexo me Shume