Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Turizmi"

Kosovarët mësyjnë në Shqipëri, 10 mijë vetë brenda pak orëve në Morinë

    Kosovarët mësyjnë në Shqipëri, 10 mijë vetë brenda pak orëve në Morinë

Fluks i madh kosovarësh ka karakterizuar sot pikën kufitare të Morinës. Për shkak të ngarkesës të madhe të fluksit që ka nisur në orën 3 të mëngjesit, është duke u

Lexo me Shume

Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

    Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

Turqia, Greqia dhe Egjipti janë ndër shtetet që po e ndiejnë më së shumti koston e krizës së emigrantëve në Europë, me të dhëna të reja, të cilat tregojnë rënien

Lexo me Shume

Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

    Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

Një shqiptare  përfaqëson Ballkanin në konferencën me temë “Adventure Next Balkans” e cila po mbahet në Ohër përgjatë këtyre ditëve (10-12 maj). Gjatë fjalës së saj në këtë konferencë, Blerina

Lexo me Shume

Turizmi, Rama: Do të ndërtojmë korridorin Vlorë-Himarë, por vlonjatët do nxjerrin sërish bishta

    Turizmi, Rama: Do të ndërtojmë korridorin Vlorë-Himarë, por vlonjatët do nxjerrin sërish bishta

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar nga Vlora projektin më të ri për këtë qytet. Bëhet fjalë për ndërtimin e korridorit Vlorë-Himarë që do të mundësojë udhëtimin përgjatë bregdetit jonian. Ai tha

Lexo me Shume