Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "tritol"

Tritoli tek farmacia e Tahirit, Kryeprokurori Llalla merr dosjen e shpërthimit

    Tritoli tek farmacia e Tahirit, Kryeprokurori Llalla merr dosjen e shpërthimit

Kryeprokurori Llalla ka marrë dosjen e plotë të shpërthimit me tritol të farmacisë së Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ky vendim është marrë pas pushimit të

Lexo me Shume

Shpërthim tritoli në Fushë-Krujë, dëme të shumta materiale

    Shpërthim tritoli në Fushë-Krujë, dëme të shumta materiale

Një shpërthim tritoli është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Fushë-Krujë. Mësohet se rreth orës 03:00 të mëngjesit, një shpërthim ka ndodhur në një servis kompjuterësh

Lexo me Shume

Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

    Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

Një shpërthim tritoli është shënuar gjatë natës në një lokal në qytetin e Shkodrës. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në lagjen “Fermentimi”, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar persona të lënduar.

Lexo me Shume

Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së

    Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së

Spiro Vaso është i njohur si avokati aktivist i Partisë Demokratike për Sarandën. Në orën 01:50 të ditës së sotme, makina e tij tip Benz ka shpërthyer. Hetimet paraprake treguan

Lexo me Shume