Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Trending"

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbrëmjen e djeshme, stilisti Valdrin Sahiti prezantoi koleksionin e ri në një sfilatë të organizuar në Prishtinë. Mes të ftuarve të shumtë nuk do të mungonin edhe njerëz të famshëm

Lexo me Shume

5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

    5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

Asgjë nuk është më e habitshme sa veshjet me vija. Disa i adhurojnë ato, disa i urrejnë, por për momentin janë pjesë e pandarë e modës. Megjithatë nuk janë aq

Lexo me Shume

5 piercing që nuk mendonit se mund të bëheshin ndonjëherë

    5 piercing që nuk mendonit se mund të bëheshin ndonjëherë

  Të gjithëve na ka lindur dëshira, të paktën një herë, pë të bërë piercing: në veshë, hundë, vetull, buzë, në kërthizë, madje edhe në pjesë intime. Megjithatë, njerëzit janë

Lexo me Shume

Me këto dy sekrete bukurie nga modelet e Victoria Secret do të dukeni shumë më të bukura

    Me këto dy sekrete bukurie nga modelet e Victoria Secret do të dukeni shumë më të bukura

Gjithmonë është pyetur dhe është folur për atë që përdorin modelet e Victoria Secret që kanë një lëkurë dhe paraqitje perfekte. Ka pasur aludime të shumta pasi disa kanë thënë

Lexo me Shume

“Street style” thyen rregullat e modës në New York

    “Street style” thyen rregullat e modës në New York

Që të jesh në modë nuk do të thotë vetëm të bazohesh te London Fashion Week apo New York Fashion Week. Modën mund ta krijosh siç të pëlqen ty. Modë

Lexo me Shume

Çizmet pranverore, trend i momentit

    Çizmet pranverore, trend i momentit

Nuk është e thënë që çizmet të vishen vetëm në dimër. Ato janë një trend që nuk duhet t’i mungojë gardërobës tuaj këtë pranverë. Stilistët dhe fashionistet më të njohura

Lexo me Shume

Artistët bëhen bashkë për tragjedinë belge

    Artistët bëhen bashkë për tragjedinë belge

  Pas sulmeve terroriste në Bruksel, të martën në mbrëmje, shumë artistë, tekstshkrues, muzikantë, këngëtarë dhe kompozitorë janë bërë pjesë e dhimbjes së popullit belg. Për të shprehur dhimbjen e

Lexo me Shume

Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

    Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

  Shpeshherë vajzat kanë probleme në kombinimin e veshjes që t’i përshtatet formës së trupit.  Vajzat e shëndetshme mendojnë se vetëm ato kanë probleme me veshjen, por në të vërtetë

Lexo me Shume

Filmat që do t’ju “gozhdojnë” para ekranit këtë vit

  Filmat që do t’ju “gozhdojnë” para ekranit këtë vit

2016-a ka rezervuar një sërë filmash që do të tërheqin një numër të madh shikuesish të çdo moshe. Për një

Lexo me Shume

Rëndësi ka stili, jo mosha

  Rëndësi ka stili, jo mosha

Moda është një koncept shumë i rëndësishëm për femrat e çdo grupmoshe. Femrat e moshave të ndryshme zgjedhin që të

Lexo me Shume

Sia “kënaqet me pak”

  Sia “kënaqet me pak”

Nëse menduat se “Cheap thrills” i Sias do të mbetej pa një video zyrtare, e kishit gabim. Sia publikoi sot versionin zyrtar

Lexo me Shume

Vajza “e arratisur” e Florit dhe 2po2

  Vajza “e arratisur” e Florit dhe 2po2

Një bashkëpunim i Flori Mumajesit dhe 2po2 është përsëritur, duke sjellë kështu një sukses muzikor. Patjetër që Flori do t’

Lexo me Shume

Sabiani dhe Marseli sjellin “S’ta fali”

  Sabiani dhe Marseli sjellin “S’ta fali”

Është publikuar dje bashkëpunimi i radhës mes Sabianit dhe Marselit. Dyshja e pandashme ka vendosur të mbetet e tillë, duke

Lexo me Shume

Më në fund… Soni me Skivin

  Më në fund… Soni me Skivin

Pas këngës “Me rrena” duket se Soni ka zgjedhur të vijë me një bashkëpunim që e kishte njoftuar edhe më

Lexo me Shume

Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

  Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

Ndoshta ky është çmimi që ata paguajnë për të qenë të talentuar, edhe pse kjo nuk i shpjegon ata studentë

Lexo me Shume

Ja disa ide se si të dekoroni vezët e Pashkëve

  Ja disa ide se si të dekoroni vezët e Pashkëve

  Pashka është një nga festat më të rëndësishme fetare. Megjithatë, me afrimin e saj amvisat nisin të mendojnë për

Lexo me Shume