Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Trending"

5 fakte të tmerrshme për produktet kozmetike

    5 fakte të tmerrshme për produktet kozmetike

Make up-i është shumë i rëndësishëm për femrat. Por shpesh kur blejmë produkte kozmetike nuk e dimë se çfarë jemi duke blerë. Ne nuk i kontrollojmë produktet, madje as ata që

Lexo me Shume

Xhaketat me rrip në mes, një tjetër zgjedhje që nuk duhet t’ju mungojë

    Xhaketat me rrip në mes, një tjetër zgjedhje që nuk duhet t’ju mungojë

Xhaketat me rrip janë një zgjedhje perfekte për këtë sezon. Shpesh duket e vështirë me ndryshimin e kohës të kalojmë nga xhupat te trikot apo xhaketat e holla. Xhaketat me

Lexo me Shume

(Foto) Hugh Jackman dhe Deborra-Lee Furness festojnë 20-vjetorin e martesës

    (Foto) Hugh Jackman dhe Deborra-Lee Furness festojnë 20-vjetorin e martesës

Hugh Jackman 47 vjeç dhe Deborra-Lee Furness 60 vjeç duken po aq të lumtur dhe të dashuruar sa atëherë kur thanë premtimet ndaj njëri-tjetrit në 1996-n. Ata preferuan ta festojnë

Lexo me Shume

Mos guxoni ta vidhni këtë super-gjyshe!

    Mos guxoni ta vidhni këtë super-gjyshe!

Grace Smith është një 89-vjeçare, e cila jeton vetëm në një shtëpi të vogël në Sunbury-on-Thames. Gjatë kohës që kjo gjyshe po ndiqte serialin e saj të preferuar, një burrë

Lexo me Shume

Modele fustanesh që ju duhen këtë pranverë

    Modele fustanesh që ju duhen këtë pranverë

Trendet e fundit pranverore, duke filluar nga dizenjot me lule dhe deri te xhinset, na bëjnë të kemi një shumëllojshmëri zgjedhjesh këtë pranverë: ngjyrat neon, dizenjot, ngjyrat e metalit e

Lexo me Shume

Stili pranveror: Si mund të vishni dhe kombinoni ngjyrat

    Stili pranveror: Si mund të vishni dhe kombinoni ngjyrat

Ngjyrat janë zgjedhja kryesore që ju duhet të bëni këtë pranverë. Por kur mendojmë për kombinimin e tyre duket e lodhshme dhe vendosim që të vazhdojmë me stilin e vjetër.

Lexo me Shume

Konturimi i këmbëve, trendi ekstrem i make up-it

    Konturimi i këmbëve, trendi ekstrem i make up-it

Si fillim bëri shumë bujë trendi i konturimit të fytyrës. Por nuk mjaftoi vetëm kjo që trendi i konturimit të përhapej për të gjithë trupin. Kemi parë konturim të fytyres,

Lexo me Shume

Trendi i fundit në rrjetet sociale “Iphone 6 ndryshon madhësinë e gjunjëve tuaj.”

    Trendi i fundit në rrjetet sociale “Iphone 6 ndryshon madhësinë e gjunjëve tuaj.”

Iphone 6 ka hapur një sfidë virale, në Kinë ku femrat mbulojnë gjunjtë e tyre për të provuar se këmbët e tyre janë më të holla. Kjo është prirja më

Lexo me Shume

5 veshje të Rihannës që mund t’i vishni edhe në zyrë

  5 veshje të Rihannës që  mund t’i vishni edhe në zyrë

Rihanna, kur bëhet fjalë për stil, është si një kameleon. Këngëtarja, një herë shfaqet me veshje serioze dhe një herë

Lexo me Shume

“Bomber” nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë sezon

  “Bomber” nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë sezon

Në javët e modës nuk ka mbetur pa u vënë re edhe stili i ri i xhaketave të quajtura “Bomber”.

Lexo me Shume

Ja se cili reper legjendar do të performojë në Shqipëri

Ja se cili reper legjendar do të performojë në Shqipëri

Personazhet e famshëm që performojnë në Shqipëri janë të rrallë, saqë ardhja e tyre në vendin tonë konsiderohet një event.

Lexo me Shume

Tri mënyra për të vendosur blush-in

  Tri mënyra për të vendosur blush-in

Pranvera erdhi dhe blush-i është miku më i mirë për një pamje të shëndetshme dhe joshëse. Strukturoni fytyrën duke filluar

Lexo me Shume

8 mënyra si mund të vishni streçet si pantallona

  8 mënyra si mund të vishni streçet si pantallona

Kush tha se streçet nuk vishen si pantallona?! Kur keni një ditë të lodhshme para mund të zgjidhni të vishni

Lexo me Shume

Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

  Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

Të gjitha vajzat që kanë gjoks të vogël dhe më parë e fshihnin, le ta shijojnë këtë pranverë larg komplekseve

Lexo me Shume

Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

  Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

Fundi treçereksh është një nga trendet e kësaj pranvere. Prej kohësh këto funde janë zgjedhur nga stilistët dhe të famshmit.

Lexo me Shume

Ja cili është trendi i fundit i selfie-ve në Instagram

Ja cili është trendi i fundit i selfie-ve në Instagram

Trendet e selfie-ve në Instagram kanë evoluar shumë, duke lënë pas “duck face”, “fish gape” etj. Trendi i momentit është

Lexo me Shume

(FOTO) Më fal, ke harruar të veshësh pantallonat!

  (FOTO) Më fal, ke harruar të veshësh pantallonat!

Gigi Hadid, Kendall Jenner dhe pjesa tjetër e yjeve janë rrëmbyer nga trendi i ri. Këto vajza kanë vendosur të

Lexo me Shume

Dola vetëm dhe më bënë kurvë!

  Dola vetëm dhe më bënë kurvë!

  Kisha kaluar një javë të zhurmshme dhe të lodhshme. E premte mbrëma… Vendosa të vishja fustanin tim të preferuar,

Lexo me Shume

Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

  Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

Pranvera, stina e luleve dhe e ngjyrave. Kur dilni për pazar shpeshherë blini atë që ju pëlqen, disa të tjerë

Lexo me Shume

Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

  Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

  Është shumë e vështirë pjesa kur duhet të bësh ndryshime në gardërobë. Këtë pranverë qëndroni te veshjet me lule

Lexo me Shume

Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

  Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

Këngët e Rihanna-s si ninulla për fëmijë. Është gati e pabesueshme se sa mirë këngët e Rihanna-s  mund të përkthehen

Lexo me Shume