Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Trending"

Qëndroni larg penelit të zi, peneli me ngjyra – trendi më i ri i verës

Qëndroni larg penelit të zi, peneli me ngjyra – trendi më i ri i verës

Largojuni penelit të zi, është bërë pak monoton. Kjo verë sjell një trend të ri. Bëni një penel me ngjyra, xixa dhe shkëlqim. Siç është sezoni veror, plot ngjyra, jepini

Lexo me Shume

Çfarë duhet të veshë një vajzë shtatlartë?

    Çfarë duhet të veshë një vajzë shtatlartë?

Për vajzat shtatlarta, veshjet ndonjëherë janë problem sepse nuk mund të gjesh atë që kërkon.  Të gjesh kominoshe apo pantallona është paksa e vështirë sepse ato janë për një trup

Lexo me Shume

Stili i paharrueshëm i Audrey Hepburn

Stili i paharrueshëm i Audrey Hepburn

Audrey Hepburn sot është 97 vjeçe, por ndjenja e saj klasike për stilin dhe modën vazhdon të jetë po aq e rëndësishme për të sa atëherë kur ishte në kulmin

Lexo me Shume

Nuk ju pëlqejnë xhinset, por do të adhuroni trendet e reja

Nuk ju pëlqejnë xhinset, por do të adhuroni trendet e reja

Jo të gjitha vajzat i pëlqejnë veshjet prej xhinsi. Por këtë sezon xhinsi vjen ndryshe, jo ashtu siç jeni mësuar.  Xhinse me lule me dekore dhe shumë të bukura për

Lexo me Shume

Pse të gjithë po shkojnë drejt “Altar”?

    Pse të gjithë po shkojnë drejt  “Altar”?

Valdrin Sahiti ka sjellë koleksionet e fustaneve të tij me firmën e Elvana Gjatës në Tiranë. Për çdo vajzë të apasionuar pas fushës të modës, “Altar” është vendi i duhur

Lexo me Shume

Sandalet që duhet t’i ketë çdo femër këtë verë

Sandalet që duhet t’i ketë çdo femër këtë verë

Me fillimin e sezonit veror këpucët bëhen të padurueshme për shkak të vapës. Sandalet janë një zgjedhje shumë e mirë. Sandalet e vitit 2016 janë shumë komode dhe nuk duhet

Lexo me Shume

Culottes – një element i rëndësishëm për gardërobën tuaj

Culottes – një element i rëndësishëm për gardërobën tuaj

Kur përmenden “culottes” (kilotat) mund të imagjinoni nënën tuaj në vitet 1970. Por në ditët e sotme ato mund të vishen në shumë mënyra dhe së shpejti do të jenë

Lexo me Shume

5 këshilla për pamjen tuaj në ditën e parë të punës

5 këshilla për pamjen tuaj në ditën e parë të punës

Ju sapo keni përfunduar intervistën dhe keni fituar vendin e punës.  Të qënit një vajzë e re dhe me një punë në zyrë është pak e sikletshme kur mendon se

Lexo me Shume

Si ta aplikoni korrektorin në mënyrën e duhur

  Si ta aplikoni korrektorin në mënyrën e duhur

Korrektori është një produkt shumë i rëndësishëm për femrat. Mund të quhet shpëtimtari i tyre madje, sepse fsheh aknet e

Lexo me Shume

Kombinoni ngjyrat dhe jepini gjallëri pamjes tuaj

Kombinoni ngjyrat dhe jepini gjallëri pamjes tuaj

Kombinimi perfekt i ngjyrave është çelësi i një imazhi të përsosur. Kur shohim shumë ngjyra e kemi të vështirë t’i

Lexo me Shume

“Victoria Secret” mbyll linjën e rrobave të banjës

  “Victoria Secret” mbyll linjën e rrobave të banjës

Sezoni i plazhit do edhe një muaj të fillojë. Nëse nuk keni menduar ende për rrobat banjës për këtë sezon

Lexo me Shume

Choker, një tjetër trend i 2016-s

Choker, një tjetër trend i 2016-s

Trendet e ’90-s janë rikthyer bujshëm këtë sezon, duke filluar që nga rrobat deri tek aksesorët. Varëset pas qafës (Choker)

Lexo me Shume

Modelet më të mira të të gjitha kohërave

Modelet më të mira të të gjitha kohërave

Një herë e një kohë para se të ishte Gigi, Kendall, madje edhe para se të ishte Kate Moss, ka

Lexo me Shume

A jeni gati të vishni përsëri bluzë poshtë fustanit?

A jeni gati të vishni përsëri bluzë poshtë fustanit?

Çdo trend që është ndjekur dikur është duke u kthyer përsëri dhe po pushton faqet e mëdha të modës. E

Lexo me Shume

Ushqimet që sugjeron një instruktor palestre

Ushqimet që sugjeron një instruktor palestre

Jeni të lodhur nga dietat? Mjafton të pyesni një instruktor se çfarë duhet të hani. Shumë ushqime, që ju mendoni se

Lexo me Shume

Vera po vjen. Ja disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj

  Vera po vjen. Ja disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj

Vera po vjen dhe  bashkë me të vijnë edhe disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj. Dekorimet me lule dhe

Lexo me Shume

Vera 2016 – ja çfarë ngjyre duhet të zgjidhni për flokët

  Vera 2016 – ja çfarë ngjyre duhet të zgjidhni për flokët

Vera po vjen dhe në këtë periudhë flokët kanë nevojë për trajtime të veçanta. Fillimisht zgjidhni ngjyrën që ju përshtatet

Lexo me Shume

Këpucët që ju duhen!

Këpucët që ju duhen!

Shohim çdo ditë modele të reja këpucësh, duke filluar nga këpucët me platformë e deri te pandoflat. Këpucët janë një

Lexo me Shume

(VIDEO) Karakteri juaj sipas modelit të flokëve

  (VIDEO) Karakteri juaj sipas modelit të flokëve

Për cdo vajzë flokët  janë një pjesë shumë e rëndësishme. Çdo kush zgjedh modelin që i pëlqen dhe që ndihet

Lexo me Shume

Arsyet pse disa të famshëm kanë fshirë fotot në rrjetet sociale

Arsyet pse disa të famshëm kanë fshirë fotot në rrjetet sociale

Shumë të famshëm vendosin të hedhin foto të ndryshme në rrjetet sociale. Shumë herë edhe kritikohen apo japin material pa

Lexo me Shume

Çfarë ndodh kur bëhesh me dy fëmijë?

  Çfarë ndodh kur bëhesh me dy fëmijë?

Nënat që presin një fëmijë të dytë kanë shumë pyetje. Duket shumë e vështirë të kesh një fëmijë të vogël

Lexo me Shume