Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "tragjedi"

Tragjedi në Mesdhe, 6 refugjatë të mbytur, mes tyre 3 fëmijë

    Tragjedi në Mesdhe, 6 refugjatë të mbytur, mes tyre 3 fëmijë

Një tjetër varkë është mbytur në ujërat e Mesdheut, vetëm 22  milje larg bregdetit të Libisë. 304 prej tyre kanë mundur të shpëtojnë, ndërkohë që 6 të tjerë janë mbytur.

Lexo me Shume

10 fëmijë dhe adoleshentë mes të vrarëve në Nice. Identifikohen viktimat e para

    10 fëmijë dhe adoleshentë mes të vrarëve në Nice. Identifikohen viktimat e para

84 persona mbetën të vdekur në tragjedinë e shënuar në Nice, përfshirë 10 fëmijë dhe adoleshentë. 202 njerëz kanë mbetur të plagosur, 52 prej të cilëve cilësohen në “urgjencë absolute”

Lexo me Shume

Autori i tragjedisë në Nice, i njohur për autoritetet franceze

    Autori i tragjedisë në Nice, i njohur për autoritetet franceze

Emri i përgjegjësit të tragjedisë shënuar mbrëmjen e djeshme në Nice, është bërë tashmë i ditur. 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel është përgjegjësi i sulmit ku mbetën të vdekur 84 persona

Lexo me Shume