Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Tomislav Nikolic"

Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

    Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolić, ka vijuar me deklaratat e tij lidhur me njohjen  e pavarësisë së Kosovës. “Serbia dëshiron ta organizojë vendin në të njëjtën mënyrë ashtu siç janë

Lexo me Shume

Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

    Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka folur lidhur me ftesën e Thaçit për të marrë pjesë në ceremoninë e betimit të tij si president i Kosovës. Ai është shprehur se

Lexo me Shume