Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Toka"

SHBA, gati misioni i parë hapësinor privat drejt Hënës

    SHBA, gati misioni i parë hapësinor privat drejt Hënës

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të aprovohet misioni i parë privat drejt Hënës, i pari jo i financuar nga shteti për të shkuar përtej orbitës së Tokës. Këtë

Lexo me Shume