Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "TKOB"

60-vjetori i TKOB-it, Rama: Skenë e re për njerëzit e artit

    60-vjetori i TKOB-it, Rama: Skenë e re për njerëzit e artit

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama uroi Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit për 60-vjetorin e krijimit, që 60 vjet më parë ishte një strehë që shteti u siguroi

Lexo me Shume

Zana Çela, drejtoresha e re e TKOB

    Zana Çela, drejtoresha e re e TKOB

Producentja e njohur, Zana Çela, është emëruar drejtoresha e re e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Ajo është shpallur fituese e këtij posti, duke lënë pas kandidatin tjetër, Josif

Lexo me Shume

Drejtori i TKOB, Ministria e Kulturës shtyn afatin për pranimin e kandidaturave

    Drejtori i TKOB, Ministria e Kulturës shtyn afatin për pranimin e kandidaturave

Ministria e Kulturës ka njoftuar ditën e sotme se është shtyrë afati për pranimin e kandidaturave për postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Mësohet

Lexo me Shume

Julian Deda: “Largoni nga teatri ata që e shqyejnë atë!”

    Julian Deda: “Largoni nga teatri ata që e shqyejnë atë!”

Aktori i mirënjohur i humorit, Julian Deda, ka shkruar një artikull të gjatë rreth gjendjes së Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, jo për gjendjen strukturore apo materiale, por për

Lexo me Shume