Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "TIRANE"

Parandalohet krimi në familje, pranga 31-vjeçarit pas denoncimit të bashkëshortes

    Parandalohet krimi në familje, pranga 31-vjeçarit pas denoncimit të bashkëshortes

Nga Anduena Llabani Policia e Tiranës ka parandaluar krimin në familje, duke vënë në pranga një shtetas 31-vjeçar. Ndalimi i tij u krye pas denoncimit të bashkëshortes së tij, e

Lexo me Shume

Tiranë, vdes një tjetër foshnje. Nuk dihet shkaku

    Tiranë, vdes një tjetër foshnje. Nuk dihet shkaku

Një foshnjë ka vdekur në një prej materniteteve në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga Policia e Durrësit, e cila bën me dije se është njoftuar nga Policia e

Lexo me Shume

Drogë në lokalet e Tiranës, kamerieri: Xhaxhai im, kryetar qarku i Beratit

    Drogë në lokalet e Tiranës, kamerieri: Xhaxhai im, kryetar qarku i Beratit

  Lokalet e kryeqytetit ofrojnë drogë në ambientet e tyre. Lajmi është bërë i ditur në emisionin investigativ “Stop”, përmes videove të regjistruara në dy lokale të ndryshme të Tiranës.

Lexo me Shume

Operacion në Tiranë, sekuestrohen 700 gramë kokainë, ndalohen 3 shtetas

    Operacion në Tiranë, sekuestrohen 700 gramë kokainë, ndalohen 3 shtetas

Nga Anduena Llabani Specialistët e antidrogës në Drejtorinë vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale të Drejtorisë së Tiranës dhe skuadrat “Shqiponja”, kanë zhvilluar një operacion

Lexo me Shume

Kanabis në Malësinë e Tiranës, policia: Do të ndërhyjmë

Kanabis në Malësinë e Tiranës, policia: Do të ndërhyjmë

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Parcela të paprekura droge janë zbuluar në zonën e njohur si Malësia e Dajtit. Në parcelat e filmuara nga ajri, bimësia

Lexo me Shume

Përplasja me murin rrethues pas tentativës për t’i shpëtuar policisë, pranga tre shtetasve

    Përplasja me murin rrethues pas tentativës për t’i shpëtuar policisë, pranga tre shtetasve

Nga Anduena Llabani Lidhur me ngjarjen e ndodhur në rrugën “Sami Frashëri”, ku shërbimet e policisë “Shqiponjat” i kanë bërë me shenjë për të ndaluar mjetit me targa AA 858

Lexo me Shume

Konflikti me truprojat e lokalit në Tiranë, pranga dy shtetasve

    Konflikti me truprojat e lokalit në Tiranë, pranga dy shtetasve

Nga Anduena Llabani Dokumentohet ngjarja e ndodhur në afërsi të një lokali (club). Arrestohen dy shtetas. Sekuestrohet automjet i markës “Mercedez” me targa angleze FY 61 XFB. Shërbimet e Komisariatit

Lexo me Shume

Tiranë, gjendet një kufomë me pistoletë në dorë

    Tiranë, gjendet një kufomë me pistoletë në dorë

Kufoma e një shtetasi është gjetur pak më parë në afërsi të repartit RENEA, në Tiranë. Bëhet fjalë për një kufomë mashkull, i identifikuar si Gani Çela, i lindur më

Lexo me Shume

Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

  Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

Nga Anduena Llabani Prokuroria e Tiranës kërkon dënim të përjetshëm për dy autorët e vrasjes së dyfishtë dhe plagosjes së

Lexo me Shume

Tiranë, policia gjen një fëmijë të braktisur në koshin e plehrave

  Tiranë, policia gjen një fëmijë të braktisur në koshin e plehrave

Një fëmijë i braktisur është gjetur ditën e sotme pranë një koshi plehrash në kryeqytet. Mësohet se efektivë të Policisë

Lexo me Shume

Kërcënoi dhe gjobiti drejtorin e shkollës, pranga nxënësit 16-vjeçar

  Kërcënoi dhe gjobiti drejtorin e shkollës, pranga nxënësit 16-vjeçar

Një adoleshent është vënë në prangat e Policisë së Tiranës teksa u kap në flagrancë duke gjobitur drejtorin e shkollës.

Lexo me Shume

Tiranë, dhunohet me mjete të forta një person në zonën e “Freskut”

  Tiranë, dhunohet me mjete të forta një person në zonën e “Freskut”

Një shtetas 54-vjeçar është dhunuar me mjete të forta ditën e sotme në Tiranë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në

Lexo me Shume

Luftoi për ISIS, pranga maqedonasit në Tiranë

  Luftoi për ISIS, pranga maqedonasit në Tiranë

Nga Anduena Llabani Autoritetet vendase kanë vënë në pranga një luftëtar të ISIS-it. 46-vjeçari nga Maqedonia u vu në pranga

Lexo me Shume

Goditën punonjësit e policisë, katër të arrestuar

  Goditën punonjësit e policisë, katër të arrestuar

Katër persona janë vënë në prangat e policisë pas dhunës së ushtruar ndaj efektivëve të Policisë Bashkiake të Tiranës. Ngjarja

Lexo me Shume

Tentativë vrasje në Tiranë, pranga 35-vjeçari

  Tentativë vrasje në Tiranë, pranga 35-vjeçari

Një tentativë vrasje është shënuar mëngjesin e ditës së sotme në kryeqytet. Një person i armatosur ka qëlluar me armë

Lexo me Shume

Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën

  Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën

Një tentativë grabitje është shënuar mbrëmjen e djeshme në ish-Bllok, në rrugën “Ismail Qemali”. Mësohet se grabitësit kanë tentuar të

Lexo me Shume

Veliaj njofton startimin e Trofeut çiklistik në Tiranë

  Veliaj njofton startimin e Trofeut çiklistik në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka postuar në rrjetin social “Facebook” një foto shkëputur nga gara e zhvilluar

Lexo me Shume

Shpërndanin drogë në Tiranë, Prokuroria: 170 vjet burg për 17 anëtarët

  Shpërndanin drogë në Tiranë, Prokuroria: 170 vjet burg për 17 anëtarët

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 170 vjet burg për 17 anëtarët e bandës që shpërndante lëndë të forta narkotike në

Lexo me Shume

Shpërndanin drogë në Tiranë, pranga 16 personave, ndër ta “i forti i Myslym Shyrit”

  Shpërndanin drogë në Tiranë, pranga 16 personave, ndër ta “i forti i Myslym Shyrit”

Hetimi i gjatë i Forcave të Antidrogës ka çuar në arrestimin e tre personave në Tiranë, një ndër ta është

Lexo me Shume

Tiranë, grabitet dyqani i FSHF-së tek “Fan Zone”

  Tiranë, grabitet dyqani i FSHF-së tek “Fan Zone”

Dyqani zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit ka rënë pre e një grabitje spektakolare. Burime zyrtare të FSHF-së tregojnë se

Lexo me Shume

Tiranë-Memaliaj, asgjësohen 7,100 bimë “cannabis sativa”

  Tiranë-Memaliaj, asgjësohen 7,100 bimë “cannabis sativa”

Gjatë aksionit të policisë kundër kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, janë gjetur dhe asgjësuar 7,100 bimë narkotike “cannabis sativa”.

Lexo me Shume