Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Terrorist"

140 kosovarë pjesë e organizatave terroriste. 58 kosovarë të rinj u vranë se shfaqën pendesë

    140 kosovarë pjesë e organizatave terroriste. 58 kosovarë të rinj u vranë se shfaqën pendesë

Nga të dhënat e deritanishme, Blerim Rama, i cili është specialist në departamentin kundër terrorizmit në Policinë e Kosovës, bën me dije se numërohen 140 kosovarë që janë pjesë e

Lexo me Shume

Lavdrim Muhaxheri është gjallë

    Lavdrim Muhaxheri është gjallë

Simpatizantë të terroristit kosovar Lavdrim Muhaxheri dhe Shtetit Islamik kanë publikuar një fotografi të Lavdrimit,  ku ky i fundit shfaqet me veshje saudite në kokë, çka tregon për një ngritje

Lexo me Shume

Kushëriri i ish-bashkëshortes të sulmuesit në Nice: Nuk ishte mysliman, me gjasa xhihadist

    Kushëriri i ish-bashkëshortes të sulmuesit në Nice: Nuk ishte mysliman, me gjasa xhihadist

Walid Hamou, kushëriri i ish-bashkëshortes së terroristit që kreu sulmin e djeshëm në Nice, shprehet për Mohamed Lahouaiej Bouhlel se ai nuk ishte një besimtar mysliman, ai pinte alkool, hante

Lexo me Shume

Gjeorgjia konfirmon: Truri i sulmeve në Stamboll, spiun i inteligjencës gjeorgjiane

    Gjeorgjia konfirmon: Truri i sulmeve në Stamboll, spiun i inteligjencës gjeorgjiane

Gjeorgjia ka akuzuar ish-presidentin Mikhail Saakashvili se ka mbështetur terroristin e dyshuar, përgjegjës të sulmeve që u shënuan vetëm pak ditë më parë në Stamboll. Mbrëmjen e 28 qershorit, shpërthimet

Lexo me Shume

Sulmohet autobusi policor në Stamboll, 11 të vrarë dhe 36 të plagosur

    Sulmohet autobusi policor në Stamboll, 11 të vrarë dhe 36 të plagosur

Një shpërthim bombe në qendër të Stambollit ka shkaktuar të paktën 11 viktima dhe 36 të plagosur, referuar të dhënave të Guvernatorit të qytetit. Zyrtarët vendas kanë bërë me dije

Lexo me Shume

Salah Abdeslam izolohet në burgun më të madh në Europë, fishkëllehet nga të burgosurit

    Salah Abdeslam izolohet në burgun më të madh në Europë, fishkëllehet nga të burgosurit

Terroristi Salah Abdeslam, një ditë pas ekstradimit nga Belgjika, ndodhet tashmë nën një regjim të rreptë izolimi në burgun e Fleury Mérogis, 30 kilometra larg Parisit. Ky burg cilësohet si

Lexo me Shume

Salah Abdeslam i dorëzohet Francës

    Salah Abdeslam i dorëzohet Francës

I shumëkërkuar Salah Abdeslam, i cili u kap në muajin Mars nga policia belge pas disa muajsh i shpallur në kërkim, i është dorëzuar tashmë Francës. Terroristi i vetëm i

Lexo me Shume

Arrestohet “terroristi me kapele” i Brukselit, i akuzuar edhe për sulmet në Paris

    Arrestohet “terroristi me kapele” i Brukselit, i akuzuar edhe për sulmet në Paris

Policia belge ka vënë në pranga një tjetër të shpallur në kërkim për sulmet e shënuara në Bruksel dhe Paris. Mediat ndërkombëtare raportojnë se është arrestuar terroristi Mohamed Abrini, i

Lexo me Shume

Rrëfehet Salah Abdeslam, zhvendos përgjegjësinë tek i vëllai, Brahim

  Rrëfehet Salah Abdeslam, zhvendos përgjegjësinë tek i vëllai, Brahim

Në seancën gjyqësore, terroristi Salah Abdeslam ka folur për rolin e tij në sulmet terroriste të 13 nëntorit 2015 dhe

Lexo me Shume