Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Terrori"

Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

    Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

Një sulm me bombë në Jeruzalem ka shkaktuar 12 të vdekur dhe rreth 20 të plagosur. Nga hetimi paraprak, raportohet për një bombë të vendosur në pjesën e pasme të

Lexo me Shume

Jahjaga për VOA-n: Pozitive përpjekjet kundër terrorizmit, këtë vit asnjë kosovar s’iu bashkua ISIS-it

    Jahjaga për VOA-n: Pozitive përpjekjet kundër terrorizmit, këtë vit asnjë kosovar s’iu bashkua ISIS-it

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, foli për krizën e thellë politike në Kosovë, si dhe terrorizmin. Ajo gjendet në SHBA me rastin e

Lexo me Shume