Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "termeti"

Një muaj nga tërmeti në Itali, peshkopi: Energji dhe dëshirë për të rindërtuar së bashku

    Një muaj nga tërmeti në Itali, peshkopi: Energji dhe dëshirë për të rindërtuar së bashku

Sot, më 24 shtator, bëhet një muaj nga tërmeti që goditi më 24 gusht Italinë Qendrore, duke shkaktuar 297 viktima dhe dëme të shumta në komunat e prekura. Në fjalën

Lexo me Shume

Kryebashkiaku Veliaj në Amatrice, ofron ndihmë për banorët e prekur nga tërmeti

Kryebashkiaku Veliaj në Amatrice, ofron ndihmë për banorët e prekur nga tërmeti

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar ditën e djeshme një vizitë në zonën e Amatrice-s, të prekur më së shumti nga tërmeti. Ai shprehu keqardhjen për këtë

Lexo me Shume

Tërmeti në Itali, nesër Ditë Zie Kombëtare

    Tërmeti në Itali, nesër Ditë Zie Kombëtare

Pas tërmetit 6.2 ballë që goditi Italinë qendrore dy ditë më parë, është vendosur që e shtuna e nesërme të shpallet Ditë Zie Kombëtare. Bilanci tragjik vijon të thellohet, ndërkohë

Lexo me Shume

Tërmeti në Italinë qendrore, identifikohen viktimat e para

Tërmeti në Italinë qendrore, identifikohen viktimat e para

Teksa ekipet e shpëtimit vijojnë punën për nxjerrjen e të mbijetuarve dhe viktimave nga rrënojat e tërmetit shkatërrimtar që gjunjëzoi Italinë, kanë dalë emrat e parë të viktimave dhe historitë

Lexo me Shume