Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Termet"

Tërmet 5 ballësh në Greqi, nuk raportohet për viktima

    Tërmet 5 ballësh në Greqi, nuk raportohet për viktima

Një lëkundje sizmike me magnitudë 5 ballë është shënuar në zonën e Kalamatës, 170 km larg Athinës. Epiqendra e tërmetit të regjistruar në orën 10:17 të paradites me orën lokale

Lexo me Shume

Tërmet me magnitudë 5.6 ballë në SHBA

Tërmet me magnitudë 5.6 ballë në SHBA

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë i shkallës Rihter ka tronditur ditën e sotme shtetin e Oklahoma-s në SHBA. Burimet vendase

Lexo me Shume

Lëkundje tërmeti pas mesnate, preken Tirana dhe Elbasani

    Lëkundje tërmeti pas mesnate, preken Tirana dhe Elbasani

Pak minuta pas mesnate, një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar 49 kilometra në jug të Tiranës, me epiqendër 17 kilometra në lindje të Vevçanit, Maqedoni.

Lexo me Shume

Rritet numri i viktimave në Itali, grumbullohen 6 mln € në ndihmë të të prekurve

    Rritet numri i viktimave në Itali, grumbullohen 6 mln € në ndihmë të të prekurve

Rreth orës 11:40 ka nisur në Itali varrimi i viktimave të tërmetit që goditi Italinë qendrore, nga i cili deri tani numërohen 290 viktima. I pranishëm në ceremoninë e lamtumirës,

Lexo me Shume

Greqia goditet nga dy tërmete

    Greqia goditet nga dy tërmete

Athina dhe disa ishuj janë tronditur ditën e sotme nga dy tërmete. Një tërmet i magnitudës 4 ballë i shkallës Rihter u regjistrua në orën 16:37 (sipas orës lokale). Mediat vendase

Lexo me Shume

Rritet numri i viktimave në Itali. Nga 24 gushti, 1.059 tronditje të regjistruara

    Rritet numri i viktimave në Itali. Nga 24 gushti, 1.059 tronditje të regjistruara

Bilanci tragjik i viktimave në Itali vijon të thellohet, duke numëruar 278 viktima dhe qindra të plagosur. Dëmet e shumta materiale kanë lënë të pastrehë 2.500 njerëz, referuar të dhënave

Lexo me Shume

Harta e tërmeteve, Shqipëria me rrezikshmëri të lartë

    Harta e tërmeteve, Shqipëria me rrezikshmëri të lartë

Tërmeti i fuqishëm që goditi Italinë qendrore ka frikësuar vendet e tjera europiane nëse secila prej tyre është po aq e rrezikuar. E nëse flasim për Shqipërinë, të dhënat e

Lexo me Shume

Itali, sërish lëkundje të forta në zonat e prekura

    Itali, sërish lëkundje të forta në zonat e prekura

Lëkundje të tjera të forta me magnitudë 4.3 ballë kanë tronditur sërish Italinë. Ato janë ndierë në komunat Accumoli dhe Amatrice, të prekura nga tërmeti 6.2 ballë. Në këto dy qytete, ekipet

Lexo me Shume

Mark Zuckerberg në “Facebook”: Do të shkoj në Itali

  Mark Zuckerberg në “Facebook”: Do të shkoj në Itali

Themeluesi i rrjetit social “Facrbook”, Mark Zuckerberg, ka njoftuar në rrjetin social për vizitën që do të kryejë së shpejti

Lexo me Shume

Të afërm të shqiptarit që humbi jetën nga tërmeti: Do të vinin këto ditë për pushime

  Të afërm të shqiptarit që humbi jetën nga tërmeti: Do të vinin këto ditë për pushime

Një ditë më parë u bë i ditur lajmi se ndër viktimat e tërmetit me magnitudë 6.2 ballë, ishte dhe

Lexo me Shume

Braktisi banesën pas tërmetit në 2009-n, humb të bijën në tërmetin 6.2 ballë

  Braktisi banesën pas tërmetit në 2009-n, humb të bijën në tërmetin 6.2 ballë

Një histori dramatike ka përndjekur një të ri, i cili humbi të bijën në tërmetin 6.2 ballë që goditi pas

Lexo me Shume

Tërmeti në Itali, një tjetër lëkundje e fortë shkakton panik

  Tërmeti në Itali, një tjetër lëkundje e fortë shkakton panik

Lëkundje të forta janë regjistruar sërish në Itali. Lëkundja me magnitudë 5 ballë është regjistruar në orën 13:50 në Italinë

Lexo me Shume

Histori të mbijetuarish! Gjyshja shpëton dy nipërit e saj

  Histori të mbijetuarish! Gjyshja shpëton dy nipërit e saj

Teksa bilanci i viktimave, të plagosurve dhe të zhdukurve si pasojë e tërmetit në Itali, rritet, qarkullojnë tashmë edhe histori

Lexo me Shume

5 shqiptarë të plagosur nga tërmeti në Itali, rritet numri i viktimave

5 shqiptarë të plagosur nga tërmeti në Itali, rritet numri i viktimave

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Pesë shtetas shqiptarë, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur,

Lexo me Shume

MPJ dhe Ambasada Shqiptare: Deri tani, s’ka shqiptarë të lënduar

  MPJ dhe Ambasada Shqiptare: Deri tani, s’ka shqiptarë të lënduar

Ndërkohë që flitet se numri i viktimave është rritur në 22, e ndër ta dyshohet të ketë edhe fëmijë, është

Lexo me Shume

(Foto) Tërmet me magnitudë 6.2 ballë në Itali, 21 të vdekur. Mund të ketë lëkundje tjetër

(Foto) Tërmet me magnitudë 6.2 ballë në Itali, 21 të vdekur. Mund të ketë lëkundje tjetër

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Një tërmet me magnitudë 6.2 ballë ka goditur Italinë qendrore duke

Lexo me Shume

Tërmeti në Ekuador, shkon në 654 numri i viktimave, mbi 100 të shpëtuar

  Tërmeti në Ekuador, shkon në 654 numri i viktimave, mbi 100 të shpëtuar

Numri i viktimave të shkaktuara nga tërmeti i javës së kaluar që goditi Ekuadorin, vazhdon të rritet. Autoritetet vendase kanë

Lexo me Shume

Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

  Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Ekuadorin, numri i viktimave mësohet të ketë arritur në 272, ndërkohë që numërohen më

Lexo me Shume

28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

  28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

Një tërmet me magnitudë 7.8 ballë ka goditur disa orë më parë Ekuadorin dhe ka lënë të vdekur menjëherë 28

Lexo me Shume

Japonia ‘goditet’ sërish nga tërmetet! Numërohen viktima dhe qindra të plagosur

  Japonia ‘goditet’ sërish nga tërmetet! Numërohen viktima dhe qindra të plagosur

Tronditet Japonia, për herë të parë pas katastrofës në Fukushima! 2 tërmete të fuqishme me magnitudë më të lartë se

Lexo me Shume

Tërmeti 6.6 ballë godet Afganistanin, ndihet edhe në Pakistan e Indi

  Tërmeti 6.6 ballë godet Afganistanin, ndihet edhe në Pakistan e Indi

Një tërmet me magnitudë 6.6 ballë ka goditur të dielën verilindjen e Afganistanit dhe është ndier edhe në Pakistan e

Lexo me Shume