Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Taulant Balla"

Zgjedhjet 2017, rrëzohet kërkesa e PD-së për votim elektronik

    Zgjedhjet 2017, rrëzohet kërkesa e PD-së për votim elektronik

Maxhoranca ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për votimin elektronik në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, që do të mbahen në vitin 2017. Në cilësinë e bashkëkryetarit të Komisionit të Reformës,

Lexo me Shume

Largimi i deputetit Kosta, Balla: Të respektojë PS

    Largimi i deputetit Kosta, Balla: Të respektojë PS

Pas letrës publike të deputetit socialist Vladimir Kosta për largimin e tij nga Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste, ka reaguar kryetari i këtij grupi parlamentar, Taulant Balla. Ai është shprehur

Lexo me Shume

“Escobari i Ballkanit”, Balla: Nuk ka lidhje me PS

    “Escobari i Ballkanit”, Balla: Nuk ka lidhje me PS

Objekt i “Opinionit” është bërë sonte drejtori i Transportit në Sarandë, Klement Balili, i akuzuar për lidhje me drogën. Në një lidhje direkte që në fillim të emisionit, gazetari Spartak

Lexo me Shume

Komisioni hetimor për “CEZ”, Balla: Do të thirren për të dëshmuar edhe Berisha me ish-ministrat

    Komisioni hetimor për “CEZ”, Balla: Do të thirren për të dëshmuar edhe Berisha me ish-ministrat

Komisioni hetimor parlamentar është mbledhur ditën e sotme për çështjen e CEZ-it, pavarësisht bojkotit të opozitës. Kreu i komisionit, Taulant Balla, deklaroi se dëmi i shkaktuar nga CEZ-i kap vlerën

Lexo me Shume

Dhuna policore te liqeni, reagon “supermotra” e deputetit Balla

    Dhuna policore te liqeni, reagon “supermotra” e deputetit Balla

Motra e deputetit Taulant Balla ka reaguar në rrjetin social “Facebook” lidhur me dhunën policore që ndodhi te liqeni ku protestohej kundër ndërtimit të parkut të lojërave. “E di që

Lexo me Shume