Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Taksa"

Nelly gjobitet me 2,4 milionë $. Mësoni ç’bëjnë fansat për ta ndihmuar

    Nelly gjobitet me 2,4 milionë $. Mësoni ç’bëjnë fansat për ta ndihmuar

Janë të shpeshta herët kur muzikantë të njohur përballen me vështirësi financiare apo me probleme me taksat. I fundit është reperi Nelly, i cili, sipas CNN, është ngarkuar me një

Lexo me Shume

Blerjet online, kufiri ulet në 45 euro

    Blerjet online, kufiri ulet në 45 euro

Burime zyrtare të Ministrisë së Financave bëjnë të ditur se është vendosur që kufiri i pataksueshëm për blerjet online të ulet në 45 euro nga 150 euro. Më parë ishte

Lexo me Shume

Amnistia e re për makinat, përfitojnë 100,000 qytetarë

    Amnistia e re për makinat, përfitojnë 100,000 qytetarë

Qeveria shqiptare ka vendosur të favorizojë pronarët e rreth 100 mijë makinave që prej vitesh janë të regjistruara në sistemin e Drejtorisë së Transportit Rrugor, por nuk kanë paguar asnjëherë

Lexo me Shume