Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Takimi"

Policia e Kosovës mobilizohet përpara protestës, pritet shtyrja e “Demarkacionit”

    Policia e Kosovës mobilizohet përpara protestës, pritet shtyrja e “Demarkacionit”

Pas lajmërimit të Lëvizjes Vetëvendosje për zhvillimin e një proteste që pritet të nisë në orën 11:00 të ditës së sotme në Prishtinë, Policia e Kosovës është mobilizuar në sigurimin

Lexo me Shume

Takimi Erdogan – Putin, Rusia e gatshme për rivendosjen e bashkëpunimit

    Takimi Erdogan – Putin, Rusia e gatshme për rivendosjen e bashkëpunimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedime në Shën Petersburg (St. Petersburg) me homologun rus Vladimir Putin. Ky është takimi i parë që dy udhëheqësit e shteteve zhvillojnë që

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Rama-Basha-Meta takohen sot në orën 16:00

    Reforma në drejtësi, Rama-Basha-Meta takohen sot në orën 16:00

Detaje të reja janë bërë të ditur lidhur me diskutimin mbi reformën në drejtësi. Pas deklaratës të dy ditëve më parë të ambasadorit Donald Lu dhe asaj të kryeparlamentarit Meta,

Lexo me Shume

Takimi i Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, 19-20 maj

    Takimi i Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, 19-20 maj

Më 19-20 maj do të mbahet në Tiranë takimi i Këshillit të Stabilizim-Asociimit Shqipëri-BE, referuar burimeve të “News24”. Mësohet se në thelb të takimit, ku do të diskutohet për marrëdhëniet

Lexo me Shume