Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Sulmi"

Sulm me gaz klori në Aleppo, 80 të lënduar

Sulm me gaz klori në Aleppo, 80 të lënduar

Forcat qeveritare siriane janë akuzuar sërish për bombardimin me gaz klori në periferi të Aleppo-s, sulme që kanë shkaktuar 80 persona të plagosur. Vullnetarët e emergjencës shprehen se të prekurit

Lexo me Shume

Sulm me thikë në Londër, një grua e vdekur dhe pesë të plagosur

Sulm me thikë në Londër, një grua e vdekur dhe pesë të plagosur

Një grua ka mbetur e vdekur dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi me thikë në Russell Square, në qendër të Londrës. Rreth orës 22:33 të

Lexo me Shume

Sulmi në Mynih, 5 vjet pas masakrës me 77 viktima në Norvegji

    Sulmi në Mynih, 5 vjet pas masakrës me 77 viktima në Norvegji

Sulmi i shënuar pasditen e djeshme në Mynih të Gjermanisë ndodhi saktësisht 5 vjet pas masakrës me 77 viktima në Norvegji. Ky është një prej përfundimeve në të cilat është

Lexo me Shume

Sulmi në Stamboll, Inteligjenca e kishte paralajmëruar 20 ditë më parë

    Sulmi në Stamboll, Inteligjenca e kishte paralajmëruar 20 ditë më parë

Detaje të reja janë bërë publike lidhur me sulmin e përgjakshëm të shënuar dy ditë më parë në aeroportin “Ataturk” të Stambollit. Mësohet se rreth 20 ditë përpara kryerjes të

Lexo me Shume

(VIDEO) Rindërtohet skema e sulmit në aeroportin “Ataturk”

    (VIDEO) Rindërtohet skema e sulmit në aeroportin “Ataturk”

Televizioni rus “Life” ka publikuar skemën e sulmit të dy ditëve më parë në aeroportin “Ataturk” të Stambollit, ku si pasojë humbën jetën 41 persona dhe u plagosën 239 të

Lexo me Shume

Sulmi në Orlando, bashkëshortja e autorit mund të përballet me akuzën si bashkëpunëtore

    Sulmi në Orlando, bashkëshortja e autorit mund të përballet me akuzën si bashkëpunëtore

Bashkëshortja e autorit të sulmit të shënuar pak ditë më parë në Orlando të Floridas mund të përballet me akuza të rënda. Omar Mateen vrau 50 persona në një klub

Lexo me Shume

Bombë në tregun e Bagdadit, 64 të vrarë

    Bombë në tregun e Bagdadit, 64 të vrarë

Zyrtarët vendas në Bagdad bëjnë me dije se si pasojë e një sulmi me bombë në tregun e mbushur plot me njerëz, kanë mbetur të vdekur rreth 64 persona. Ky

Lexo me Shume

Në Indi femrat vazhdojnë të masakrohen. Ja rasti më i fundit

    Në Indi femrat vazhdojnë të masakrohen. Ja rasti më i fundit

Përdhunimi i tmerrshëm dhe vrasja e një gruaje në Kerala ka hapur  debatet lidhur me mungesën e mbrojtjes për gratë e kastave më të ulëta në Indi. 30-vjeçarja e quajtur

Lexo me Shume

(VIDEO) Franca publikon pamje nga sulmi vetëvrasës në restorant. Momenti kur Abdeslam hedh veten në erë

  (VIDEO) Franca publikon pamje nga sulmi vetëvrasës në restorant. Momenti kur Abdeslam hedh veten në erë

Kanali televiziv “M6” në Francë ka bërë publike pamjet nga sulmi vetëvrasës në restorant, të cilat u transmetuan gjatë emisionit

Lexo me Shume

Kosovë, qëllohet me automatik shtëpia e kandidatit për deputet në parlamentin serb

  Kosovë, qëllohet me automatik shtëpia e kandidatit për deputet në parlamentin serb

Kandidati për deputet në Parlamentin e Serbisë, Slaviša Ristić, ka bërë të ditur për mediat se disa persona të panjohur

Lexo me Shume

Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

  Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

Një sulm me bombë në Jeruzalem ka shkaktuar 12 të vdekur dhe rreth 20 të plagosur. Nga hetimi paraprak, raportohet

Lexo me Shume

Raketat balistike, një kërcënim për sigurinë e Londrës

  Raketat balistike, një kërcënim për sigurinë e Londrës

Një ekspert anglez i mbrojtjes u shpreh se ekziston frika që grupet militante një ditë mund të përpiqen të godasin

Lexo me Shume

Bruksel, dy të arrestuar të tjerë për terrorizëm

  Bruksel, dy të arrestuar të tjerë për terrorizëm

Prokurorët federalë belge kanë njoftuar këtë të martë arrestimin e dy personave të tjerë të akuzuar për terrorizëm. Janë vënë

Lexo me Shume

Prokurori belg: Celula terroriste e Brukselit synonte sërish Francën

  Prokurori belg: Celula terroriste e Brukselit synonte sërish Francën

Xhihadistët përgjegjës të sulmeve në Bruksel mësohet se synonin sërish të sulmonin Francën pas sulmeve në Paris më 13 nëntor.

Lexo me Shume

Jemen, rebelë të al-Kaedës vrasin 20 ushtarë

  Jemen, rebelë të al-Kaedës vrasin 20 ushtarë

Disa rebelë të dyshuar të al-Kaedës kanë vrarë sot 20 ushtarë jemenas në jug të vendit, sipas banorëve lokalë. “Ushtarët

Lexo me Shume

Sulmi i dështuar në Francë, ndalohet një tjetër i dyshuar në Belgjikë

  Sulmi i dështuar në Francë, ndalohet një tjetër i dyshuar në Belgjikë

Mediat franceze kanë bërë të ditur sot arrestimin e një të dyshuari të tretë lidhur me sulmin e planifikuar në

Lexo me Shume

Skandal në Kopshtin Zoologjik, ujku sulmon 2-vjeçaren

  Skandal në Kopshtin Zoologjik, ujku sulmon 2-vjeçaren

Një vogëlushe është sulmuar nga ujku teksa po i afronte kafshës një biskotë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e së shtunës

Lexo me Shume

Kosovë, sulmohet Gjykata Themelore e Prishtinës

  Kosovë, sulmohet Gjykata Themelore e Prishtinës

Persona të paidentifikuar kanë sulmuar dhe thyer derën e Gjykatës Themelore të Prishtinës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 të

Lexo me Shume

Identifikohet kamikazi i dytë i shpërthimeve në aeroport, Najim Laachraoui

  Identifikohet kamikazi i dytë i shpërthimeve në aeroport, Najim Laachraoui

Mediat lokale belge kanë identifikuar Najim Laachraoui si kamikazin e dytë të sulmeve terroriste në Bruksel. Fillimisht u mendua se

Lexo me Shume

Tjetër operacion blic në Bruksel, qëllohet një person që s’kishte lidhje me terrorizmin

  Tjetër operacion blic në Bruksel, qëllohet një person që s’kishte lidhje me terrorizmin

Gjatë një operacioni të policisë në zonën e njohur si Schaerbeek janë dëgjuar të tjera shpërthime. Mësohet se policia ka

Lexo me Shume

123 kamikazë të gatshëm për të goditur, ndër ta 25 belgë

  123 kamikazë të gatshëm për të goditur, ndër ta 25 belgë

Rreth 123 shtetas nga vende të ndryshme të botës janë në gatishmëri për t’u shndërruar në kamikazë, duke iu nënshtruar

Lexo me Shume