Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Sulme"

CNN: ISIS kishte një plan më ambicioz, në shënjestër disa vende

    CNN: ISIS kishte një plan më ambicioz, në shënjestër disa vende

Shteti Islamik kishte planifikuar që të shkaktonte një kasaphanë të vërtetë gjatë sulmeve në Paris në nëntor 2015. Sipas CNN, sulmet në Paris ishin parashikuar të ishin më të rënda

Lexo me Shume

Vritet në Aleppo strategu kryesor i Shtetit Islamik

    Vritet në Aleppo strategu kryesor i Shtetit Islamik

ISIS ka bërë me dije se strategu kryesor i Shtetit Islamik është vrarë në Aleppo. Abu Muhammad al-Adnani, i cili bënte thirrje për sulme kundër Perëndimit gjatë Muajit të Ramazanit, ishte

Lexo me Shume

Sulmet në Siri, Rusia ndalon përdorimin e bazës ushtarake në Iran

    Sulmet në Siri, Rusia ndalon përdorimin e bazës ushtarake në Iran

Rusia ka ndaluar së përdoruri bazën ajrore iraniane për realizimin e objektivave të saj në Siri. Lajmi është konfirmuar edhe nga autoritetet iraniane. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme në Iran,

Lexo me Shume

ISIS kërcënon Rusinë: Dëgjo Putin, do të vijmë dhe do t’ju vrasim në shtëpitë tuaja!

    ISIS kërcënon Rusinë: Dëgjo Putin, do të vijmë dhe do t’ju vrasim në shtëpitë tuaja!

Në një video të postuar së fundmi, Shteti Islamik ka vënë në shënjestër Rusinë. Ky kërcënim vjen pas paralajmërimeve të shpeshta të shtetit rus se terrorizmi në Siri dhe Irak

Lexo me Shume

Gjermania e tronditur nga dy sulmet, shpërthen zemërimi ndaj kancelares: Merkel i ka duart me gjak

    Gjermania e tronditur nga dy sulmet, shpërthen zemërimi ndaj kancelares: Merkel i ka duart me gjak

Dy sulmet e shënuara gjatë kësaj jave në Gjermani kanë tronditur së tepërmi qytetarët vendas. Ditën e hënë, më 18 korrik, një refugjat adoleshent që kishte përfituar azil në Gjermani

Lexo me Shume

Zgjatet me 6 muaj gjendja e jashtëzakonshme në Francë, Valls: Do ketë sulme të tjera

    Zgjatet me 6 muaj gjendja e jashtëzakonshme në Francë, Valls: Do ketë sulme të tjera

Asambleja Kombëtare e Francës ka votuar për zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme dhe 6 muaj të tjerë. Kjo masë e ndërmarrë pason sulmin e shënuar javën e kaluar në Nice,

Lexo me Shume

Sulmohet autobusi policor në Stamboll, 11 të vrarë dhe 36 të plagosur

    Sulmohet autobusi policor në Stamboll, 11 të vrarë dhe 36 të plagosur

Një shpërthim bombe në qendër të Stambollit ka shkaktuar të paktën 11 viktima dhe 36 të plagosur, referuar të dhënave të Guvernatorit të qytetit. Zyrtarët vendas kanë bërë me dije

Lexo me Shume

“Euro 2016”, ISIS planifikon të sulmojë Marsejën, më 15 qershor luan Shqipëria

    “Euro 2016”, ISIS planifikon të sulmojë Marsejën, më 15 qershor luan Shqipëria

Shteti Islamik dyshohet se po planifikon të sulmojë qytetin e Marsejës, ku do të zhvillohen së afërmi ndeshja mes Anglisë dhe Rusisë më 11 qershor dhe përballja e Shqipërisë me

Lexo me Shume