Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "sulm"

Sulmohet Kolegji Ushtarak në Pakistan, vriten 58 studentë

    Sulmohet Kolegji Ushtarak në Pakistan, vriten 58 studentë

Të paktën 59 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi që kishte në shënjestër Kolegjin Ushtarak në qytetin pakistanez Quetta. Ndër viktimat numërohen 58 studentë dhe një roje

Lexo me Shume

Sulm me 140 viktima në Jemen, sauditët pranojnë: Ndodhi gabimisht

    Sulm me 140 viktima në Jemen, sauditët pranojnë: Ndodhi gabimisht

Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite ka bërë me dije se për shkak të një “informacioni të gabuar” sulmoi një sallë funerali në kryeqytetin Sanaa, teksa përpiqej të bombardonte rebelët

Lexo me Shume

Forcat siriane në ofensivë tokësore për të rimarrë Aleppo-n

    Forcat siriane në ofensivë tokësore për të rimarrë Aleppo-n

Forcat qeveritare siriane kanë nisur së fundmi ofensivën tokësore për të rimarrë Aleppo-n. Mësohet se ata kanë sulmuar në katër fronte dhe sulmet janë përqendruar më së shumti në afërsi

Lexo me Shume

Sulmi terrorist në Nice, në pranga tetë persona

    Sulmi terrorist në Nice, në pranga tetë persona

Autoritetet franceze bëjnë të ditur se janë kryer tetë arrestime të reja në kuadër të hetimeve që  vazhdojnë lidhur me sulmin në Nice të Francës, ku mbetën të vdekur 86

Lexo me Shume

(Video) Pamjet prekëse të dy vëllezërve sirianë po përlotin botën

    (Video) Pamjet prekëse të dy vëllezërve sirianë po përlotin botën

Një video me dy vëllezër të vegjël sirianë që qajnë për vdekjen e vëllait të tyre nga një sulm ajror është një tjetër imazh prekës që është shndërruar në viral

Lexo me Shume

Sulmohet eskorta e liderit të opozitës turke, Kemal Kılıçdaroğlu

    Sulmohet eskorta e liderit të opozitës turke, Kemal Kılıçdaroğlu

Persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë eskortën që shoqëronte liderin e opozitës Kemal Kiliçdaroglu. Sulmi ka ndodhur në verilindje të Turqisë dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur dy

Lexo me Shume

Sulm me granatë në Suedi, vdes 8-vjeçari

Sulm me granatë në Suedi, vdes 8-vjeçari

Një sulm me granatë ka goditur një banesë në Suedi, duke lënë të vdekur një fëmijë 8-vjeçar. Yuusuf Warsame nga Birmingham vdiq pas shpërthimit të eksplozivit në banesën në Biskopsgården,

Lexo me Shume

Sulmohet Radio Televizioni i Kosovës, Haliti: Akt i shëmtuar

    Sulmohet Radio Televizioni i Kosovës, Haliti: Akt i shëmtuar

Radio Televizioni i Kosovës është bërë shënjestra e një sulmi në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Mësohet se një granatë dore ka shpërthyer tek transmetuesi i valëve të

Lexo me Shume

Sulm me hanxhar në Bruksel, një grua plagos 3 persona

  Sulm me hanxhar në Bruksel, një grua plagos 3 persona

Policia belge ka qëlluar për vdekje një grua në periferi të Brukselit pas tentativës së saj për të goditur me hanxhar

Lexo me Shume

Rritet numri i viktimave në Turqi, nusja dhe dhëndri jashtë rrezikut për jetën

Rritet numri i viktimave në Turqi, nusja dhe dhëndri jashtë rrezikut për jetën

Numri i viktimave të sulmit vdekjeprurës në qytetin turk Gaziantep ka arritur në 50, referuar të dhënave të publikuara nga

Lexo me Shume

Shpërthim në Turqi, 30 të vdekur dhe 90 të plagosur

  Shpërthim në Turqi, 30 të vdekur dhe 90 të plagosur

Një shpërthim i ndodhur gjatë një dasme në qytetin jugor turk Gaziantep ka vrarë 30 persona dhe ka plagosur 90

Lexo me Shume

Protestuesit sulmojnë me qese uji godinën e qeverisë së Kosovës

  Protestuesit sulmojnë me qese uji godinën e qeverisë së Kosovës

Qytetarët që protestuan kundër aferës “Pronto 2” kanë sulmuar me qese uji  godinën e qeverisë së Kosovës. Në këtë protestë

Lexo me Shume

Sulmi në Aleppo, Ministria ruse: “Nuk e kemi bërë ne!”

  Sulmi në Aleppo, Ministria ruse: “Nuk e kemi bërë ne!”

Videoja e publikuar ditën e djeshme, ku shfaqej Omran Daqneesh i ulur në sendiljen e pasme të ambulancës, pasi është

Lexo me Shume

Të shtëna me armë në Durrës, në kërkim dy autorët

  Të shtëna me armë në Durrës, në kërkim dy autorët

Specialistët e Sektorit kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë nisur hetimin për kapjen e dy

Lexo me Shume

Sulm terrorist në Turqi, 3 të vrarë dhe shumë të plagosur

  Sulm terrorist në Turqi, 3 të vrarë dhe shumë të plagosur

Një sulm në qytetin Diyarbakır të Turqisë ka shkaktuar 3 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Sulmi me autobombë është kryer

Lexo me Shume

Rio 2016, sulmohet autobusi me gazetarë, dy të plagosur

Rio 2016, sulmohet autobusi me gazetarë, dy të plagosur

Një autobus që transportonte gazetarë është qëlluar ndërkohë që po udhëtonte nga një zonë e Parkut Olimpik në tjetrën, ku

Lexo me Shume

Shpërthim i kontrolluar i eksplozivit, reagon kreu i komisionit, Murat Meha

  Shpërthim i kontrolluar i eksplozivit, reagon kreu i komisionit, Murat Meha

Policia e Kosovës ka arritur të shmangë në kohë shpërthimin e eksplozivit të vendosur në banesën e kreut të Komisionit

Lexo me Shume

Tronditet sërish Gjermania, siriani vret me hanxhar një grua dhe plagos dy të tjerë

Tronditet sërish Gjermania, siriani vret me hanxhar një grua dhe plagos dy të tjerë

Një grua ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi me hanxhar në Gjermani. Ngjarja

Lexo me Shume

Sulm me armë në Ohio, të paktën një viktimë. Njerëzit shtireshin si të vdekur

  Sulm me armë në Ohio, të paktën një viktimë. Njerëzit shtireshin si të vdekur

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e sulmit me armë të shënuar në një bar në Hamilton të

Lexo me Shume

Sulm në Mynih, kancelarja Merkel: Do të luftojmë për lirinë

  Sulm në Mynih, kancelarja Merkel: Do të luftojmë për lirinë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka reaguar pas sulmit të shënuar një ditë më parë në Mynih, ku mbetën të vrarë

Lexo me Shume

Vetëvritet një prej sulmuesve në Mynih, flitet për një të arrestuar

  Vetëvritet një prej sulmuesve në Mynih, flitet për një të arrestuar

Mediat gjermane raportojnë se një prej sulmuesve në Mynih është vetëvrarë, ndërsa një tjetër është vënë në pranga. Megjithatë këto të dhëna

Lexo me Shume