Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Suedi"

Sulm me granatë në Suedi, vdes 8-vjeçari

Sulm me granatë në Suedi, vdes 8-vjeçari

Një sulm me granatë ka goditur një banesë në Suedi, duke lënë të vdekur një fëmijë 8-vjeçar. Yuusuf Warsame nga Birmingham vdiq pas shpërthimit të eksplozivit në banesën në Biskopsgården,

Lexo me Shume

Të shtëna në një qendër tregtare në Malmo të Suedisë. 1 i plagosur

    Të shtëna në një qendër tregtare në Malmo të Suedisë. 1 i plagosur

Një burrë i armatosur ka qëlluar duke plagosur një person në një qendër tregtare në qytetin e Malmos, në Suedi. Sipas asaj që raporton policia atje, i plagosuri është qëlluar

Lexo me Shume

Suedia në panik, alarm për bombë në aeroport

    Suedia në panik, alarm për bombë në aeroport

Policia vendase dhe media lokale suedeze kanë raportuar se dy çanta të dyshimta ndodhen në aeroportin “Landvetter”. Pas këtij alarmi për bombë, policia është vënë menjëherë në gatishmëri dhe ka

Lexo me Shume