Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "stil"

(Intervista) Çfarë duhet të blejmë dhe çfarë duhet të heqim urgjent nga gardëroba këtë sezon?

    (Intervista) Çfarë duhet të blejmë dhe çfarë duhet të heqim urgjent nga gardëroba këtë sezon?

Me ardhjen e vjeshtës kanë ardhur edhe tendencat e fundit të këtij sezoni.  Tendencat e sezonit vjeshtë-dimër janë prezantuar në Javët e Modës në Milano, Paris, Londër, New York. Shohim

Lexo me Shume

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

Blogerë të ndryshme nga e gjithë bota postojnë foto të ndryshme në Instagram. Ata prezantojnë veshje të përshtatshme për çdo sezon. Gjatë verës, Instagram-ët e tyre kanë një larmi fotosh,

Lexo me Shume

Si të dukeni më elegante kur vishni këpucë me taka

Si të dukeni më elegante kur vishni këpucë me taka

Moda ndryshon çdo ditë. Së fundmi këpucët e sheshta janë një pikë kyçe e saj. Qëndroni larg këpucëve me taka, të cilat janë të bukura por “vrastare”. Por si të

Lexo me Shume

Rregulla për veshje perfekte gjatë stinës të verës

    Rregulla për veshje perfekte gjatë stinës të verës

Stina e verës karakterizohet nga moti i nxehtë. Për këtë arsye duhet të dini disa rregulla se si mund të visheni, çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të vishni. Nuk

Lexo me Shume

(Intervistë) Niko Komani: “Morphine”, droga që të bën të bukur

(Intervistë) Niko Komani: “Morphine”, droga që të bën të bukur

Stilisti i njohur Niko Komani ka sjellë në Shqipëri linjën e tij të kozmetikës dhe të veshjeve të quajtur “Morphine closet”. Kjo verë është sezoni i dytë që stilisti prezanton

Lexo me Shume

Veshjet që nxjerrin në pah të pasmet tuaja

Veshjet që nxjerrin në pah të pasmet tuaja

Të gjitha vajzat duan të tregojnë pjesët e tyre më të mira të trupit. Dikush do të ekspozojë të pasmet e dikush format. Duhet të dini të zgjidhni veshjet e

Lexo me Shume

Trendi i fundit: Make up-i “galaksi”

    Trendi i fundit: Make up-i “galaksi”

Thonjtë “galaksi” janë shumë popullorë. Ju mund të vizatoni të gjithë universin në thonjtë tuaj. Por të apasionuarit pas make up-it e kanë përhapur këtë trend edhe për tualetin e

Lexo me Shume

Unazat që mbajnë VIP-at në gisht, mund t’ju ndihmojnë edhe juve

    Unazat që mbajnë VIP-at në gisht, mund t’ju ndihmojnë edhe juve

Nëse prisni ndonjë propozim martese, duhet të parapërgatiteni për atë. Sipas mundësisë, vlera e gurit që mbani në gisht mund të jetë edhe marramendëse. Personazhet e njohur e kanë më

Lexo me Shume

(Foto/Galeri) Vajzat në 1990 dhe në 2016, me të njëjtat veshje

(Foto/Galeri) Vajzat në 1990 dhe në 2016, me të njëjtat veshje

Thonë që historia përsëritet. Kjo ka ndodhur edhe në rastine  modës të viteve 90’. Janë rikthyer përsëri rrobat e 20

Lexo me Shume

Si të vishni pantallona të shkurtra në punë?

Si të vishni pantallona të shkurtra në punë?

Pantallonat e shkurtra janë një element kryesor gjatë sezonit veror. Ato janë të rehatshme, por nuk mund t’i veshësh për

Lexo me Shume

Andrea Memollari: Gishtin e mesit ia çojmë shtetit

  Andrea Memollari: Gishtin e mesit ia çojmë shtetit

20-vjeçarit Andrea Memollari, i cili u vu në prangat e policisë si autor i aksidentit të rëndë shënuar një ditë

Lexo me Shume

Çfarë këpucësh duhet të merrni me vete në pushime verore?

  Çfarë këpucësh duhet të merrni me vete në pushime verore?

Kur planifikoni pushimet, ajo çka duket më e vështirë është pjesa se çfarë duhet të veshësh atje. Kur bën bagazhet

Lexo me Shume

Çfarë duhet të vishni për t’u dukur bukur në plazh?

Çfarë duhet të vishni për t’u dukur bukur në plazh?

Kur bëhet fjalë për në plazh, vajzat mendojnë gjatë se çfarë rrobash banje do të veshin, çfarë duhet të marrin

Lexo me Shume

Këshilla për të veshur fustan të bardhë

Këshilla për të veshur fustan të bardhë

Fustanet e bardhë, në të gjitha format dhe masat, janë tendenca të çdo vere.  Por shumë vajza kanë komplekse për

Lexo me Shume

Këto veshje nuk duhet të përdoren gjatë ditëve të nxehta

Këto veshje nuk duhet të përdoren gjatë ditëve të nxehta

Gjatë ditëve të nxehta shumë veshje nuk ju duken komode dhe preferoni të mos i vishni. Por  e keni menduar

Lexo me Shume

Modele flokësh që do t’ju duhen gjatë verës

  Modele flokësh që do t’ju duhen gjatë verës

Kur zgjoheni në mëngjes dhe shihni flokët në një gjendje të tmerrshme mendoni vetëm se si do t’i rregulloni. Jeni

Lexo me Shume

Disa mënyra për t’u veshur në stilin e viteve ’90

Disa mënyra për t’u veshur në stilin e viteve ’90

Ju pëlqen stili i viteve ’90, por nuk dini si të visheni për të mos qenë jashtë mode? Është shumë

Lexo me Shume

Jaden Smith dëshiron që djemtë të veshin funde

Jaden Smith dëshiron që djemtë të veshin funde

Jaden Smith dëshiron që djemtë të veshin funde dhe bluza të gjata si fustan. Ai e di se njerëzit nuk

Lexo me Shume

Trendi më i ri për flokët tuaj është “graffit”

  Trendi më i ri për flokët tuaj është “graffit”

  Kur bëhet fjalë për flokët gjithmonë lind pyetja: Çfarë t’u bëj? Trendi i fundit për flokët tuaj është trendi

Lexo me Shume

80-vjeçarja Lin, një frymëzim për “fashion”-istet e reja

  80-vjeçarja Lin, një frymëzim për “fashion”-istet e reja

80-vjeçarja Lin nga një provincë në jugperëndim të Kinës është kthyer në një frymëzim për vajzat e reja. Ajo u

Lexo me Shume

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

Veshjet ushtarake, leopardi dhe vijat janë disa tendenca shumëvjeçare. Veshjet ushtarake janë frymëzuar nga ushtarët e dikurshëm. Xhaketat në stilin

Lexo me Shume