Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Stadium"

Shoqëria Civile s’lejohet në dëgjesën publike për stadiumin, Basha: Akt i rëndë, një teatër-bunker me regji të kryeministrit bandit

    Shoqëria Civile s’lejohet në dëgjesën publike për stadiumin, Basha: Akt i rëndë, një teatër-bunker me regji të kryeministrit bandit

Shoqëria Civile është ndaluar të marrë pjesë në dëgjesën për stadiumin e ri “Arena Kombëtare”, ku kryeministri Edi Rama ka mbrojtur projektin e publikuar në media. Ylli Rakipi, së bashku

Lexo me Shume

Rama për stadiumin: Qentë le të lehin, karvani të ecë përpara!

    Rama për stadiumin: Qentë le të lehin, karvani të ecë përpara!

Mëngjesin e ditës së sotme, kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social “Facebook” dy fotografi të projektit të stadiumit, i cili është shoqëruar me akuza të opozitës dhe përgënjeshtrime

Lexo me Shume

PD thirrje sipërmarrësve: Mos jepni fonde për projektin e stadiumit të ri, ne do ta anulojmë sapo të vijmë në pushtet!

    PD thirrje sipërmarrësve: Mos jepni fonde për projektin e stadiumit të ri, ne do ta anulojmë sapo të vijmë në pushtet!

Në një deklaratë për shtyp, zëvendësja e Partisë Demokratike ka shprehur haptazi pakënaqësinë e kësaj force politike lidhur me projektin që kryeministri Rama ka publikuar paraditen e djeshme për ndërtimin

Lexo me Shume

(VIDEO) Prezantohet projekti i “Arenës Kombëtare”, Rama: Ndër më të bukurit në Europë

    (VIDEO) Prezantohet projekti i “Arenës Kombëtare”, Rama: Ndër më të bukurit në Europë

Paraditen e sotme është prezantuar projekti i stadiumit të ri kombëtar, për të cilin kreu i FSHF-së, Armando Duka, tha se ishte rezultat i një bashkëpunim të përbashkët me qeverinë.

Lexo me Shume

Vdekja e tifozit në stadium, pezullohet polici që dyshohet se e shtyu

    Vdekja e tifozit në stadium, pezullohet polici që dyshohet se e shtyu

Një përfundim tragjik ka qenë ai i ndeshjes së djeshme Flamurtari-Kukësi, ku një tifoz ka humbur jetën në shkallët e stadiumit. Pas vdekjes së tij, mësohet se është pezulluar nga

Lexo me Shume