Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Sport"

(Intervistë) Klodiana Shala: Pak emocione mund të krahasohen me këtë moment!

    (Intervistë) Klodiana Shala: Pak emocione mund të krahasohen me këtë moment!

Sot në ambientet e Presidencës është zhvilluar një ceremoni, ku presidenti Nishani ka dekoruar me titullin “Mjeshtër i madh” atleten e njohur Klodiana Shala. Titulli “Mjeshtër i madh” është një

Lexo me Shume

UEFA pezullon dënimin ndaj ekipit të Skënderbeut!

    UEFA pezullon dënimin ndaj ekipit të Skënderbeut!

Nëpërmjet një komunikate në profilin zyrtar në Facebook, K.F. Skënderbeu njofton të gjithë tifozët dhe futbolldashësit shqiptarë se ditën e sotme UEFA ka pranuar pezullimin  e Vendimit të Komisionit të

Lexo me Shume

Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

    Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

Nuk ka qenë vetëm rezultati zhgënjyes i ndeshjes ai që ka mërzitur yllin e Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo. Pas ndeshjes së përfunduar me rezultatin 1:1, ku portugezi nuk shkëlqeu

Lexo me Shume

“Çmendet” Manchester United: Gati 100 milionë për Marco Verratti-n

    “Çmendet” Manchester United: Gati 100 milionë për Marco Verratti-n

Trajneri i sapozgjedhur Jose Mourinho kërkon Marco Verratti-n në qendër të mesfushës së Manchester United. Klubi anglez ka nisur bisedat me Paris Saint Germain për futbollistin që mendohet të jetë

Lexo me Shume

Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

    Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

Nuk ka më qetësi mes Miralem Pjanic dhe skuadrës së Romës. Mesfushori boshnjak, i cili pritet të zyrtarizojë transferimin e tij te kampionët e Juventusit, nuk ka dashur aspak të

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimoviç blen shtëpi në Manchester

    Zlatan Ibrahimoviç blen shtëpi në Manchester

Cila do të jetë skuadra e radhës e Zlatan Ibrahimoviç? Sipas informacioneve që vijnë nga “Proto Group Ltd”, shoqëri që merret me akomodimin e personazheve VIP, si aktorë të Hollivudit

Lexo me Shume

Milan – Nëse kinezët marrin drejtimin, Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri

    Milan – Nëse kinezët marrin drejtimin, Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri

Është një periudhë “e nxehtë” kjo për ekipin e Milanit, që nga java në javë kërkon të gjejë njerëzit e duhur për të marrë presidencën e klubit, në mënyrë që

Lexo me Shume

Leicester City, shokët e skuadrës i luten Vardy-t të mos largohet

    Leicester City, shokët e skuadrës i luten Vardy-t të mos largohet

A do të pranojë Jamie Vardy ofertën e Arsenalit? Shokët e tij të skuadrës së Leicester, kampionë të Anglisë, po bëjnë çmos që ai të mendohet mirë e të qëndrojë

Lexo me Shume

“Rio 2016” – Historia prekëse e sirianes që i shpëtoi vdekjes dhe garon në Lojërat Olimpike

  “Rio 2016” – Historia prekëse e sirianes që i shpëtoi vdekjes dhe garon në Lojërat Olimpike

Historia e 18-vjeçares siriane Yusra Mardini është vërtet rrëqethëse! E rritur në Damask, vetëm një vit pasi iu desh të

Lexo me Shume

Çmimi i Madh i Katalunjës – Valentino Rossi i papërmbajtshëm

  Çmimi i Madh i Katalunjës – Valentino Rossi i papërmbajtshëm

“Është një nga sukseset më të bukur të karrierës sime dhe dua t’ja dedikoj kujtimit të Salom dhe familjes së

Lexo me Shume

Ronaldo kapet sërish në shoqërinë e tranvestitëve?

Ronaldo kapet sërish në shoqërinë e tranvestitëve?

E kush nuk e njeh Ronaldon? Luis Nazario de Lima është shpallur një ndër futbollistët më të mirë të të

Lexo me Shume

Varane humbet finalen e Champions League. Në dyshim edhe për Euro 2016

  Varane humbet finalen e Champions League. Në dyshim edhe për Euro 2016

Raphael Varane pritet të mos marrë pjesë në finalen e Champions League, në ndeshjen mes Real Madridit dhe Atletico Madridit,

Lexo me Shume

Të gjithë do të munden të ndjekin finalet e Champions dhe Europa League falas! Ja se ku…

  Të gjithë do të munden të ndjekin finalet e Champions dhe Europa League falas! Ja se ku…

Transmetimi i ndeshjeve të dy kompeticioneve të futbollit tepër të ndjekura si Champions dhe Europa League janë kthyer në “mollë

Lexo me Shume

TAS i ul dënimin, Platini jep dorëheqjen

  TAS i ul dënimin, Platini jep dorëheqjen

Nuk ka fund të lumtur historia e Michel Platini. Presidenti i UEFA-s ka marrë lajmin e reduktimit të dënimit nga

Lexo me Shume

S’kanë fund telashet për Mario Balotelli-n. Ja ç’ka bërë këtë herë…

  S’kanë fund telashet për Mario Balotelli-n. Ja ç’ka bërë këtë herë…

Së shpejti sulmuesi Mario Balotelli mund të marrë lajme të këqija. Shpesh i përfolur për bëmat e tij jashtë fushës

Lexo me Shume

Merkato – Real Madrid mund të rimarrë Morata-n për ta shitur tek Chelsea

  Merkato – Real Madrid mund të rimarrë Morata-n për ta shitur tek Chelsea

Real Madrid është gati të paguajë klauzolën për të rimarrë sulmuesin Alvaro Morata nga Juventusi, për ta shitur menjëherë pastaj

Lexo me Shume

Foto mbresëlënëse të sportistëve pa rroba

Foto mbresëlënëse të sportistëve pa rroba

Sportistë të famshëm çdo vit bëjnë sete fotografish nudo, duke nxjerrë në pah format perfekte. Sportistë të ndryshëm pozojnë përpara

Lexo me Shume

Merkato – Liverpool “vëzhgon” Javier Pastoren

  Merkato – Liverpool “vëzhgon” Javier Pastoren

Argjentinasi 26-vjeçar, i cili ka ende 3 vite kontratë me ekipin e Paris Saint Germain, është duke konsideruar largimin nga

Lexo me Shume

Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

  Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

Kualifikimi për herë të parë në gjysmëfinalet e Champions League dhe fitorja e pastër kundër ekipit të Chelsea-s në kampionat

Lexo me Shume

Çfarë bomberi ka Shqipëria!

  Çfarë bomberi ka Shqipëria!

  Rey Manaj është emri i futbollistit shqiptar, me origjinë nga Lushnja, që i dhuroi fitoren Interit në derbin e

Lexo me Shume

“Derbi” shkarkon Stefano Piolin. Inzaghi merr drejtimin e Lazios

  “Derbi” shkarkon Stefano Piolin. Inzaghi merr drejtimin e Lazios

Duket se humbja me rezultatin e thellë 1-4 në derbin me Romën i ka kushtuar stolin trajnerit Stefano Pioli. Lazio

Lexo me Shume