Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Sociale"

Londra ndalon reklamat me rroba banje

    Londra ndalon reklamat me rroba banje

Muajin e ardhshëm, sipas kryebashkiakut të Londrës Sadiq Khan, do të ndalohen të gjitha reklamat që nxjerrin në pah trupin, në të gjitha rrjetet e transportit në Londër. Në bashkëpunim

Lexo me Shume

(Intervistë) Mentor Kikia: “Nuk jam maskilist, por kundër kurvërisë si model suksesi”

    (Intervistë) Mentor Kikia: “Nuk jam maskilist, por kundër kurvërisë si model suksesi”

Ka bërë mjaft bujë shkrimi në “Gazetën Shqiptare”, si dhe statusi në Facebook i  Mentor Kikias, që janë publikuar para disa ditësh. I kontaktuar nga Blitz.al, Kikia ka dhënë detaje

Lexo me Shume

Arbër Çepani në nismën për mbjelljen e mbi 500 fidanëve në Lurë

    Arbër Çepani në nismën për mbjelljen e mbi 500 fidanëve në Lurë

Arbër Çepani, është i njohur tashmë prej publikut si një aktivist i shoqërisë civile, sidomos për tema të tilla si mbrojtje e kafshëve apo mbrojtja e natyrës. Bashkë me grupe

Lexo me Shume

FDA pranon se vaksina shkakton autizëm

    FDA pranon se vaksina shkakton autizëm

Agjencia “Food and Drug Administration” (FDA) ka publikuar një dokument të vaksinës, ku janë raportuar efektet anësore që shkaktojnë autizëm. Vaksina “Tripedia”, që shkakton kollë, nuk është më në treg.

Lexo me Shume

Studimi: Ja cilët janë studentët më të stresuar në Europë

    Studimi: Ja cilët janë studentët më të stresuar në Europë

Marrëdhënia jo e mirë me shkollën dhe detyrat e tepërta (sipas tyre) i rendit studentët italianë ndër më të stresuarit në Europë. Ky është rezultati i nxjerrë nga raporti 4-vjeçar

Lexo me Shume