Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "SnapChat"

Përdoruesit “kryqëzojnë” Snapchat-in për racizëm! Ja arsyeja

Përdoruesit “kryqëzojnë” Snapchat-in për racizëm! Ja arsyeja

Rrjeti social “Snapchat” është akuzuar për racizëm nga përdoruesit e tij. Shkak është bërë një filtër me tipare fytyre të ngjashme me ato të aziatikëve. Filtri që ishte i përdorshëm

Lexo me Shume

“Shhhh babi, mos i trego mamit!” – David Beckam poston “vjedhjen” e së bijës Harper

    “Shhhh babi, mos i trego mamit!” –  David Beckam poston “vjedhjen” e së bijës Harper

Është kuptuar tashmë se vajza Harper është e preferuara e ish-futbollistit David Beckham. Së fundmi ai ka ndarë me ndjekësit në Instagram një postim me vajzën e tij 5-vjeçare. Beckham

Lexo me Shume

Kim Kardashian vazhdon provokimet ndaj Taylor Swift

    Kim Kardashian vazhdon provokimet ndaj Taylor Swift

Kim Kardashian duket se nuk do e harrojë lehtë përballjen me këngëtaren Taylor Swift. Pas bujës që shkaktoi video e parë e publikuar në rrjetin social, të shtunën e 23

Lexo me Shume

(Video) Sandalet “lënë në baltë” Encën. Bie në skenë!

    (Video) Sandalet “lënë në baltë” Encën. Bie në skenë!

Ajo kërkon të shfaqet gjithnjë perfekte dhe të ruajë një imazh “të paprekshëm” kudo nëpër intervistat e saj apo edhe në videoklipet e këngëve. Por ka raste kur një gjë

Lexo me Shume

Ja shakaja që Xhensila Myrtezaj i bën Besit…

    Ja shakaja që Xhensila Myrtezaj i bën Besit…

Ai është një nga çiftet më aktivë e më karizmatikë të ekranit shqiptar. Xhensila Myrtezaj e Bes Kallaku jo vetëm që pëlqehen nga një pjesë e madhe e publikut për

Lexo me Shume

(Foto) Çfarë e ka shtyrë Liberta Spahiun të reagojë kështu?

(Foto) Çfarë e ka shtyrë Liberta Spahiun të reagojë kështu?

Palestër, Snapchat dhe… një gisht i mesit! Kjo është parë në profilin e Snapchat të moderatores seksi Liberta Spahiu! Vetëm para pak minutash ajo ka postuar 2 foto nga ambientet

Lexo me Shume

Michelle Obamën mund ta gjeni tanimë dhe në Snapchat

    Michelle Obamën mund ta gjeni tanimë dhe në Snapchat

Shtëpia e Bardhë e ka pasur një llogari në Snapchat që prej muajit Janar, e cila përdoret kryesisht për të ndjekur Presidentin Barack Obama gjatë prapaskenave presidenciale. Por tashmë dhe

Lexo me Shume

Konfirmohet ndarja e Dafina Zeqirit nga i dashuri

    Konfirmohet ndarja e Dafina Zeqirit nga i dashuri

Dafina Zeqiri sërish “single”? Dyshohej prej ditësh se kishte diçka që nuk shkonte në lidhje me marrëdhënien e këngëtares me domenikanin Jose! Ndryshe nga sa ndodhte pak kohë më parë,

Lexo me Shume

15-vjeçarja vret veten pasi shokët i publikuan fotot e dushit në Snapchat

  15-vjeçarja vret veten pasi shokët i publikuan fotot e dushit në Snapchat

Rrjetet sociale mund të kenë një sërë anësh pozitive, por privatësia nuk është një nga këto. Tovonna Holton, 15 vjeçe,

Lexo me Shume

Selfie? Më mirë thoni “jo””

  Selfie? Më mirë thoni “jo””

Nëse jeni fans apo admirues i “selfie”-ve të Instragram-it apo Snapchat-it, atëherë ky studim do t’ju bëjë të ndryshoni mendje.

Lexo me Shume

Irina Shayk këndon shqip!

Irina Shayk këndon shqip!

“Snapchat” dhe opsionet e tij komike për përdoruesit s’mund të rrinin pa prekur edhe moderatoren simpatike Albana Osmani. Pas vendosjes

Lexo me Shume

Çmendet Usher! Poston foto nudo në Snapchat

  Çmendet Usher! Poston foto nudo në Snapchat

Artisti amerikan Usher ka habitur të gjithë pak më parë me atë çka ka postuar në aplikacionin Snapchat. Nuk ka

Lexo me Shume

Ky filtër i Snapchat-it mund të shkaktojë vdekje

Ky filtër i Snapchat-it mund të shkaktojë vdekje

Një person i quajtur Wentworth Maynard ka mbetur i goditur rëndë dhe është shoqëruar menjëherë në urgjencë, pasi një automjet

Lexo me Shume

Sa serioze e keni marrëdhënien? Jua tregojnë rrjetet sociale…

Sa serioze e keni marrëdhënien?  Jua tregojnë rrjetet sociale…

Falë moshës dixhitale në të cilën po jetojmë, edhe marrëdhëniet mes njerëzve po ndryshojnë dita-ditës. Lidhjet romantike po evoluojnë dhe

Lexo me Shume

Anxhelina dhe Oni sërish bashkë?

  Anxhelina dhe Oni sërish bashkë?

Shpesh ndodh që informacionet rreth personazheve të showbiz-it të mos merren drejtpërdrejt nga personat, por nga postimet në rrjetet sociale.

Lexo me Shume

Snapchat infekton VIP-at shqiptarë

  Snapchat infekton VIP-at shqiptarë

VIP-at shqiptarë kanë qenë gjithmonë shumë aktivë në rrjetet sociale. Një herë e një kohë ishte Facebook-u, më pas Instagram-i

Lexo me Shume

Shakaja e hidhur e Kendall për Kourtney

Shakaja e hidhur e Kendall për Kourtney

Do të ishte e pamundur që në ditën e gënjeshtrave të mungonte familja “më e vëzhguar” në planet, Kardashian. Rrengu

Lexo me Shume

“Playboy” në shtëpinë e Kardashianëve për Pashkë

  “Playboy” në shtëpinë e Kardashianëve për Pashkë

    Pashkët e këtij viti kanë qenë më shumë se të bukura për familjen Kardashian, sidomos për dhëndurët, njëkohësisht

Lexo me Shume