Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Skandal"

Kërkohet largimi nga shkolla i fëmijës autik, babai: S’mund ta hedh në rrugë

    Kërkohet largimi nga shkolla i fëmijës autik, babai: S’mund ta hedh në rrugë

Një rast i rëndë është shënuar së fundmi në shkollën 9-vjeçare “Skënder Çaçi” në Tiranë, ku është kërkuar përjashtimi nga shkolla i një nxënësi të klasës së dytë, i cili

Lexo me Shume

Detaje të reja nga skandali në Shkodër, drejtori i jetimores: Të presim përfundimin e hetimit

    Detaje të reja nga skandali në Shkodër, drejtori i jetimores: Të presim përfundimin e hetimit

Ndërkohë që Prokuroria e Shkodrës vijon hetimin për zbardhjen e kësaj ngjarje të rëndë, detaje të tjera janë bërë të ditur. Bazuar në dëshmitë e fëmijëve, njëra prej vajzave është

Lexo me Shume

Shkup, mësuesja detyron nxënësit të vizatojnë logon e BDI-së

    Shkup, mësuesja detyron nxënësit të vizatojnë logon e BDI-së

Gjatë një ore mësimi të zhvilluar në shkollën fillore “Imri Elezi” në Shkup, me temën “Simbolet e Bashkësisë Lokale”, mësuesja i ka detyruar nxënësit e klasës së katërt të vizatojnë

Lexo me Shume

“The Economist” shpjegon: Ç’janë dokumentet e Panamasë dhe pse kanë rëndësi?

    “The Economist” shpjegon: Ç’janë dokumentet e Panamasë dhe pse kanë rëndësi?

Kohë më parë, Benjamin Franklin, i cili nuk kishte dëgjuar për firmën ligjore me bazë në Panama, tha se “asgjë nuk mund të thuhet që është e sigurt, përveç vdekjes

Lexo me Shume

Skandali i Panamasë, i përfshirë edhe klubi i Interit

    Skandali i Panamasë, i përfshirë edhe klubi i Interit

Në skandalin e korrupsionit të “Panama Papers” zbulohet se është përfshirë edhe ekipi i Interit. Mediat italiane, ndër to e përditshmja “Corriere della Sera”, shkruajnë se mes të përfshirëve në

Lexo me Shume

Skandali i Panamasë, ja emri i shqiptarit të përfshirë

    Skandali i Panamasë, ja emri i shqiptarit të përfshirë

Në skandalin e korrupsionit në Panama përmendet edhe emri i një shtetasi shqiptar, Assaf Halkin. Mediat izraelite shprehen se emri i një avokati të njohur izraelit, Dov Weisglass, i cili

Lexo me Shume

Skandali i korrupsionit në Panama “thyen” internetin, ja liderët botërorë të përfshirë. Po Shqipëria?

    Skandali i korrupsionit në Panama “thyen” internetin, ja liderët botërorë të përfshirë. Po Shqipëria?

Një grup gazetarësh ka publikuar së fundmi një raport me aktivitetet financiare të disa liderëve dhe ish-liderëve botërorë. Investigimi i “International Consortium of Investigative Journalists” (ICIJ) përmend 143 politikanë nga

Lexo me Shume