Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Siria"

Rrëfehet i kthyeri nga Siria: U zhgënjeva nga luftimet aty. Shqiptarët nuk kishin pozitë

    Rrëfehet i kthyeri nga Siria: U zhgënjeva nga luftimet aty. Shqiptarët nuk kishin pozitë

Një shqiptar nga Kosova, i cili vendosi të kthehet nga Siria, ka treguar për “Zërin e Amerikës” atë çka pa, dëgjoi dhe përjetoi gjatë tre muajve qëndrim në Siri. I

Lexo me Shume

(Video) “100 vite bukuri siriane”, më shumë sesa vetëm stil

(Video) “100 vite bukuri siriane”, më shumë sesa vetëm stil

Siria është ndoshta vendi më i përfolur i momentit për shkak të luftës, refugjatëve dhe gjithçka lidhet me këto trazira. Por përtej kësaj, Siria është një vend me kulturë dhe

Lexo me Shume

Ministri Tahiri: Shqipëria, gati të ndihmojë në çështjen e refugjatëve

    Ministri Tahiri: Shqipëria, gati të ndihmojë në çështjen e refugjatëve

Në një takim me komisionerin e BE-së për Migracionin e Çështjet e Brendshme, Dimitris Avramopoulos, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shprehur se Shqipëria është e gatshme të ndihmojë sa

Lexo me Shume