Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Silvio Berlusconi"

Milan në duart e kinezëve. Tifozët mund të shpresojnë për Cuadrado-n

    Milan në duart e kinezëve. Tifozët mund të shpresojnë për Cuadrado-n

Ditën e djeshme u realizua marrëveshja për shitjen e 99,93% të aksioneve të skuadrës së Milan-it për shifrën e 740 milionë eurove. Pas lënies së skuadrës në dorën e grupit

Lexo me Shume

Milan – Arrihet marrëveshja! Berlusconi shet 100% të aksioneve

    Milan – Arrihet marrëveshja! Berlusconi shet 100% të aksioneve

Kanë kaluar shumë muaj tashmë me lajme thuajse të sigurta që përgënjeshtroheshin të nesërmen, rreth shitjes së skuadrës së Milan-it. Por inofrmacionet e ditës së sotme duket se janë më

Lexo me Shume

Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

    Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

Ende nuk ka një lajm zyrtar, ama mund të thuhet se trajneri i ri i Milan-it për sezonin e ardhshëm do të jetë Vincenzo Montella. Mëngjesin e sotëm, Adriano Galliani

Lexo me Shume

Milan – Nëse kinezët marrin drejtimin, Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri

    Milan – Nëse kinezët marrin drejtimin, Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri

Është një periudhë “e nxehtë” kjo për ekipin e Milanit, që nga java në javë kërkon të gjejë njerëzit e duhur për të marrë presidencën e klubit, në mënyrë që

Lexo me Shume

Barbara Berlusconi sërish shtatzënë

    Barbara Berlusconi sërish shtatzënë

Skuadrës së Milanit i shtohet një tifoz i ri! Sipas asaj që raporton revista e përjavshme “Chi”, Administratorja e Deleguar – Barbara Berlusconi do të bëhet sërish nënë! Pas Alessandros

Lexo me Shume

Berlusconi shkarkon trajnerin Mihajloviç

    Berlusconi shkarkon trajnerin Mihajloviç

Duket i pabesueshëm lajmi kur mendon për fjalët e administratorit të deleguar Galliani pak ditë më parë, i cili i shprehte besim dhe mbështetje të plotë trajnerit serb për të

Lexo me Shume

(Foto) Lamtumirë Cesare! 1000 vetë përshëndesin legjendën Maldini

(Foto) Lamtumirë Cesare! 1000 vetë përshëndesin legjendën Maldini

Është mbajtur gjatë ditës së sotme funerali i kampionit italian të futbollit, Cesare Maldini, i cili humbi jetën 2 ditë më parë, në moshën 84-vjeçare. Arkivoli është përcjellë drejt bazilikës

Lexo me Shume

Rikthim i bujshëm? Kovaçiç drejt Milanos, por jo tek Interi…

    Rikthim i bujshëm? Kovaçiç drejt Milanos, por jo tek Interi…

Vetëm pak muaj pasi është larguar nga ekipi i Interit, Mateo Kovaçiç mund të rikthehet në qytetin e Milanos. Ky lajm po bën jehonë në Itali, për vetë faktin se

Lexo me Shume

Milani ndërron trajner

  Milani ndërron trajner

“Corriere dello Sport” raporton se presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, i ka dhënë lejen administratorit Galliani që të mbyllë marrëveshjen

Lexo me Shume