Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Shtyrje"

Mungonte avokati, shtyhet për në 11 Korrik seanca ndaj ish-ministrit Ksera

    Mungonte avokati, shtyhet për në 11 Korrik seanca ndaj ish-ministrit Ksera

Seanca e sotme gjyqësore ndaj ish-ministrit Spiro Ksera është shtyrë për në datën 11 korrik për shkak të mungesës së një avokati mbrojtës. Prokurori i çështjes e ka cilësuar si

Lexo me Shume

Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

    Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

Seanca gjyqësore e caktuar për sot ndaj Emiljano Shullazit është vendosur të shtyhet. Emiljano Shullazi dhe dy bashkëpunëtorët e tij do të dalin në gjykatë ditën e nesërme në orën

Lexo me Shume

Mungonte njëri prej gjyqtarëve, shtyhet seanca për deputetin Prenga

    Mungonte njëri prej gjyqtarëve, shtyhet seanca për deputetin Prenga

Njëri prej anëtarëve të trupit gjykues nuk ka qenë i pranishëm në seancën plenare për deputetin Armando Prenga, konkretisht Ardian Nuni. Për shkak të mungesës së tij, Gjykata e Lartë

Lexo me Shume

Shtyhet protesta e opozitës, Ymeri: Për shkak të Pashkëve

    Shtyhet protesta e opozitës, Ymeri: Për shkak të Pashkëve

Protesta e opozitës, e paralajmëruar për nesër në orën 14:00 në Prishtinë, është vendosur të shtyhet. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka lidhur shtyrjen e protestës me ndjeshmërinë e

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

    Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën në drejtësi ka shtyrë mbledhjen për herë të tretë brenda ditës. Deputetët e opozitës kanë vendosur ta bojkotojnë mbledhjen e paralajmëruar për në orën

Lexo me Shume