Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Shteti islamik"

(FOTO / VIDEO, pamje të rënda) ISIS vijon propagandën, urdhëron djaloshin të ekzekutojë pengun

(FOTO / VIDEO, pamje të rënda) ISIS vijon propagandën, urdhëron djaloshin të ekzekutojë pengun

Shteti Islamik ka publikuar një tjetër video propagandistike, ku shihet se si një djalosh jo më shumë se 10 vjeç urdhërohet nga një xhihadist i rritur të qëllojë në drejtim

Lexo me Shume

Terrorizmi – Ish-gjykatësi francez: Na pret një vit i frikshëm!

    Terrorizmi – Ish-gjykatësi francez: Na pret një vit i frikshëm!

“Do të jetë një vit i frikshëm deri në zgjedhjet presidenciale të vitit 2017. Për këtë arsye joshja e ISIS për t’u përqendruar në Francë do të jetë edhe më

Lexo me Shume

Terrorizmi – ISIS kërcënon sërish Parisin dhe Romën

    Terrorizmi – ISIS kërcënon sërish Parisin dhe Romën

Pasi mori përsipër sulmin e ditës së sotme në kishën e Saint-Etienne-du-Rouvray në Francë, ku një prifti iu pre koka dhe 2 atentatorët mbetën të vrarë, ISIS vazhdon të kërcënojë!

Lexo me Shume

CIA: ISIS, rrezik shumë serioz edhe për Arabinë Saudite

    CIA: ISIS, rrezik shumë serioz edhe për Arabinë Saudite

“Shteti Islamik përfaqëson një rrezik serioz për Arabinë Saudite!” Për këtë shprehet i bindur kreu i CIA-s në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, John Brenner. Sipas tij, sulmet e fundit

Lexo me Shume