Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Shqiptare"

Përfituan nga paniku pas tërmetit, tre të burgosur shqiptarë përdorin çarçafë për t’u arratisur nga burgu në Romë

    Përfituan nga paniku pas tërmetit, tre të burgosur shqiptarë përdorin çarçafë për t’u arratisur nga burgu në Romë

Tre të burgosur shqiptarë kanë mundur të arratisen nga burgu në Romë duke zbritur me çarçafë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në burgun e Rebibbia-s në Romë. “Corriere della

Lexo me Shume

Zbulohen 10 shqiptarë të fshehur në kamionin frigorifer, shmanget tragjedia

    Zbulohen 10 shqiptarë të fshehur në kamionin frigorifer, shmanget tragjedia

Dhjetë shtetas shqiptarë që tentonin të mbërrinin në Britaninë e Madhe janë zbuluar nga autoritetet holandeze. Mësohet se ata ishin fshehur brenda një kamioni frigorifer, i cili ishte në gjendje

Lexo me Shume

Atletet shqiptare garuan për Italinë në Lojërat Paraolimpike, po ne a kemi të tillë? Ministria e Arsimit refuzon të përgjigjet

    Atletet shqiptare garuan për Italinë në Lojërat Paraolimpike, po ne a kemi të tillë? Ministria e Arsimit refuzon të përgjigjet

Dy atlete me origjinë shqiptare garuan për Italinë në Lojërat Paraolimpike që u zhvilluan përgjatë datave 7-18 shtator. Bëhet fjalë për Arjola Dedajn dhe Arjola Trimin. Arjola Dedaj është një

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Fakte historike që nuk i dinit për Nënë Terezën

(Ekskluzive) Fakte historike që nuk i dinit për Nënë Terezën

Një ditë na ndan nga shenjtërimi i Nënë Terezës, e cila do të thirret më pas Shën Tereza, një titull ky i merituar për një shqiptare që gjithë jetën e

Lexo me Shume

Pas Dua Lipës, një tjetër artiste shqiptare ftohet nga Jimmy Fallon

Pas Dua Lipës, një tjetër artiste shqiptare ftohet nga Jimmy Fallon

Rreth dy javë më parë, këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ishte e ftuar në programin mjaft të ndjekur amerikan “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. E tashmë duket se një

Lexo me Shume

Droga në Itali, 5 shqiptarët e arrestuar – “kokat” e trafikimit të marijuanës dhe biznesmenë ndërtimesh

Droga në Itali, 5 shqiptarët e arrestuar – “kokat” e trafikimit të marijuanës dhe biznesmenë ndërtimesh

Nga Anduena Llabani Droga në qytetet italiane tregtohet dhe kontrollohet nga shqiptarë. Pas dy vjet hetimesh dhe survejimi, policia italiane ka zbuluar se shtetas shqiptarë rezidentë në këtë vend drejtojnë

Lexo me Shume

Aksident në Velipojë, vdesin dy shqiptarë dhe dy italianë

    Aksident në Velipojë, vdesin dy shqiptarë dhe dy italianë

Një aksident tragjik është shënuar mëngjesin e sotëm në Velipojë, ku katër persona kanë humbur jetën. Burime të policisë kanë bërë me dije se automjeti me targa AA767HF ka dalë

Lexo me Shume

Rrezikuan të mbysnin emigrantët shqiptarë, dënohen tre britanikët

    Rrezikuan të mbysnin emigrantët shqiptarë, dënohen tre britanikët

Tre shtetas britanikë janë dënuar nga gjykata për trafikim të paligjshëm të emigrantëve shqiptarë në Britani. Tre britanikët, ndër ta Robert Stilwell, 33 vjeç, nga Dartford, akuzohen se rrezikuan mbytjen

Lexo me Shume

Një tjetër viktimë shqiptare nga sulmi në Mynih, 6 shqiptarë rezultojnë të zhdukur

  Një tjetër viktimë shqiptare nga sulmi në Mynih, 6 shqiptarë rezultojnë të zhdukur

Numri i viktimave shqiptare nga sulmi në Mynih ka shkuar në katër. Agjencia e lajmeve “Presheva jonë” bën me dije

Lexo me Shume

Diplomati Mal Berisha autoriteteve shqiptare: Shpallni ditë zie, mos prisni të numërohen viktimat!

  Diplomati Mal Berisha autoriteteve shqiptare: Shpallni ditë zie, mos prisni të numërohen viktimat!

Diplomati Mal Berisha kërkon nga Tirana zyrtare që të shpallë edhe ajo ditë zie për viktimat e shënuara në Mynih,

Lexo me Shume

Gjashtë të arrestuar për tragjedinë në Nice, mes tyre një çift shqiptar

  Gjashtë të arrestuar për tragjedinë në Nice, mes tyre një çift shqiptar

Hetimi për ngjarjen e rëndë të shënuar në Nice tri ditë më parë vijon, teksa disa persona janë duke u

Lexo me Shume

Grabitje me armë në Greqi, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar

  Grabitje me armë në Greqi, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar

Mediat greke kanë publikuar ditën e sotme të dhënat e dy shqiptarëve që u arrestuan nga policia greke më 2

Lexo me Shume

Kishin stampuar flamurin shqiptar në makinë, autoritetet malazeze gjobisin shqiptarët që ktheheshin nga Franca

  Kishin stampuar flamurin shqiptar në makinë, autoritetet malazeze gjobisin shqiptarët që ktheheshin nga Franca

Autoritetet malazeze kanë gjobitur me 230 euro katër shtetas shqiptarë që po ktheheshin nga Franca pas përfundimit të rrugëtimit të

Lexo me Shume

Kush është shqiptarja në Kanë në krah të Di Caprios?

Kush është shqiptarja në Kanë në krah të Di Caprios?

    Një nga personazhet e famshëm shqiptarë që ndodhet në Festivalin prestigjioz të filmit në Kanë është edhe modelja

Lexo me Shume

Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

  Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

Një shqiptare  përfaqëson Ballkanin në konferencën me temë “Adventure Next Balkans” e cila po mbahet në Ohër përgjatë këtyre ditëve

Lexo me Shume

Zgjedhjet në Serbi, ja kush është shqiptarja që kandidon

  Zgjedhjet në Serbi, ja kush është shqiptarja që kandidon

Në zgjedhjet parlamentare dhe lokale serbe, ku marrin pjesë 21 subjekte politike, Ardita Sinani është e vetmja grua bartëse e

Lexo me Shume

(VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

  (VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

Në kohën kur lufta kundër terrorizmit vazhdon përkundër rekrutimeve për t’iu bashkuar ISIS-it, një histori e pazakontë, e cila daton

Lexo me Shume

Rrezikuan të linin Romën pa ujë, pranga 4 shqiptarëve

  Rrezikuan të linin Romën pa ujë, pranga 4 shqiptarëve

Katër shtetas shqiptarë janë vënë në prangat e policisë italiane në Romë, pasi me veprimet e tyre rrezikuan të linin

Lexo me Shume