Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "SHQIPERIA"

De Biasi: Ndihem shqiptar! Mrekullia e Shqipërisë nisi nga kërkimet në internet

    De Biasi: Ndihem shqiptar! Mrekullia e Shqipërisë nisi nga kërkimet në internet

Në një intervistë për të përditshmen madrilene AS, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi ka shprehur një opinion mjaft pozitiv për Shqipërinë dhe shqiptarët. I pyetur fillimisht për sfidën

Lexo me Shume

Rusia 2018, Shqipëria shënon golin e dytë, zhgënjen Kosova

    Rusia 2018, Shqipëria shënon golin e dytë, zhgënjen Kosova

Shqipëria ka shënuar dy gola deri më tani në përballje me Lihtenshtejnin në stadiumin e Vaduzit. Në minutën e 11’ ka qenë Jahmir Hyka, i cili ka arritur të shënojë

Lexo me Shume

Çështja çame, BE – Greqisë: Dialogoni me Shqipërinë

    Çështja çame, BE – Greqisë: Dialogoni me Shqipërinë

Një ditë pas deklaratës të ashpër të Athinës zyrtare, që e cilësoi si të patolerueshme deklaratën e komisionerit europian Johannes Hahn lidhur me çështjen çame, ka reaguar Brukseli. Në reagimin

Lexo me Shume

Kryeministri Rama: Shqipëria me shifër shkatërrimi të kanabisit që s’e ka asnjë vend tjetër

    Kryeministri Rama: Shqipëria me shifër shkatërrimi të kanabisit që s’e ka asnjë vend tjetër

Një ndër çështjet për të cilët kryeministri u pyet në “Opinion”-in e së enjtes ishte mbjellja dhe trafikimi i lëndëve narkotike. Pas fjalës së drejtuesit të emisionit se Shqipëria cilësohet

Lexo me Shume

Botërori 2018, ndizet atmosfera në Shkodër. Kosova përballet sot me Finlandën

    Botërori 2018, ndizet atmosfera në Shkodër. Kosova përballet sot me Finlandën

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të përballet ditën e sotme me Maqedoninë në stadiumin “Loro Boriçi”. Kjo është ndeshja e parë kualifikuese, për të cilën kuqezinjtë mbyllën një ditë më

Lexo me Shume

Harta e tërmeteve, Shqipëria me rrezikshmëri të lartë

    Harta e tërmeteve, Shqipëria me rrezikshmëri të lartë

Tërmeti i fuqishëm që goditi Italinë qendrore ka frikësuar vendet e tjera europiane nëse secila prej tyre është po aq e rrezikuar. E nëse flasim për Shqipërinë, të dhënat e

Lexo me Shume

Lojtari i “NBA”-së braktis Amerikën për Shqipërinë

    Lojtari i “NBA”-së braktis Amerikën për Shqipërinë

Basketbollisti Rashaun Broadus, i cili luante për “NBA”-në ka braktisuar Amerikën për të veshur fanellën e Kombëtares Shqiptare të Basketbollit. Më 22 gusht, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani,

Lexo me Shume

Krimi në Shqipëri, raporti i Numbeo-s: Në nivele shqetësuese!

    Krimi në Shqipëri, raporti i Numbeo-s: Në nivele shqetësuese!

“Numbeo”, një prej bazave më të mëdha të të dhënave, ka ofruar klasifikimin për periudhën e mesvitit 2016. 118 vende janë marrë në analizë sa i përket krimit dhe në

Lexo me Shume

Katastrofa mjedisore në Maqedoni, Shqipëria me fond paraprak prej 100,000 euro

  Katastrofa mjedisore në Maqedoni, Shqipëria me fond paraprak prej 100,000 euro

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka bërë me dije këtë të hënë se Shqipëria do të akordojë një

Lexo me Shume

Shqipëria në Lojërat Olimpike, Klodiana Shala akuzon Ramën për gjendjen e mjeruar të sportit

  Shqipëria në Lojërat Olimpike, Klodiana Shala akuzon Ramën për gjendjen e mjeruar të sportit

Anëtarja e Këshillit Bashkiak të Tiranës, Klodiana Shala, ka akuzuar kryeministrin Rama për gjendjen e mjeruar të sportit shqiptar në

Lexo me Shume

“Euro 2016” një ogur i mirë, Shqipëria fiton disa pozicione në ranglistën e FIFA-s

  “Euro 2016” një ogur i mirë, Shqipëria fiton disa pozicione në ranglistën e FIFA-s

Përfaqësimi në Kampionatin Europian të Futbollit, por dhe ndeshjet miqësore të zhvilluara përgjatë muajit Maj,  e kanë ndihmuar Shqipërinë të shënojë

Lexo me Shume

OKB: Shqipëria me 340 mln USD fitim nga droga, sa 2.6% e PBB

  OKB: Shqipëria me 340 mln USD fitim nga droga, sa 2.6% e PBB

Një raport i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimin e rendit Shqipërinë si një ndër vendet kryesore

Lexo me Shume

Të drejtat e fëmijëve, Shqipëria renditet e fundit në rajon

  Të drejtat e fëmijëve, Shqipëria renditet e fundit në rajon

Shqipëria renditet në vendin e 59-të ndër 163 shtete të botës referuar Indeksit të të Drejtave të Fëmijëve 2016. Ky

Lexo me Shume

(Foto) Euro 2016 – Gafa e UEFA-s: Shqipëria zbret në fushë sot në orën 18:00

  (Foto) Euro 2016 – Gafa e UEFA-s: Shqipëria zbret në fushë sot në orën 18:00

Ndërkohë që në prag të ndeshjeve të sotme, të fundit për fazën e grupeve të Euro 2016, të gjithë shqiptarët

Lexo me Shume

Llogaritë vazhdojnë! Ja cilat rezultate na kualifikojnë…

  Llogaritë vazhdojnë! Ja cilat rezultate na kualifikojnë…

Nuk rezultoi një mbrëmje e kënaqshme ajo e djeshmja e Euro 2016, për Kombëtaren Shqiptare. Pritshmëritë ishin të mëdha përsa

Lexo me Shume

Mediat e huaja: “Nëse Shqipëria largohet nga Euro 2016, të gjithë do të mërzitemi!”

  Mediat e huaja: “Nëse Shqipëria largohet nga Euro 2016, të gjithë do të mërzitemi!”

Ashtu siç të gjithë e keni parë në këto ditë të fazës së parë të Euro 2016, paraqitjet e Kombëtares

Lexo me Shume

Ndeshja Rumani-Shqipëri, tifozi serb provokon mes shqiptarëve

  Ndeshja Rumani-Shqipëri, tifozi serb provokon mes shqiptarëve

Goli i parë i shënuar dje në përballjen me Rumaninë, do i ketë tërbuar serbët, referuar edhe gjestit të një

Lexo me Shume

CNN: Franca arrin në fund të mundë Shqipërinë

  CNN: Franca arrin në fund të mundë Shqipërinë

Në një artikull kushtuar ndeshjes së djeshme të Kombëtares Shqiptare që u përball me vendin pritës Francën, CNN shkruan fillimisht “Nëse

Lexo me Shume

Skllavëria moderne, shqiptarët – më të vegjlit “skllevër” në rajon

  Skllavëria moderne, shqiptarët – më të vegjlit “skllevër” në rajon

Raporti i GSI (Global Slavery Index 2016), tregon se 46 milionë njerëz jetojnë në skllavëri moderne nëpër botë, duke u

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, apeli i Europës: Gjeni kompromis, intereset e vendit mbi ato individuale

  Reforma në drejtësi, apeli i Europës: Gjeni kompromis, intereset e vendit mbi ato individuale

Komisioneri i Bashkimit Europian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johannes Hahn, i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të gjejë sa

Lexo me Shume

Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë pa objektin e saj, shkak bojkoti i koalicionit LDK-PDK

  Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë pa objektin e saj, shkak bojkoti i koalicionit LDK-PDK

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, akuzon koalicionin qeverisës LDK-PDK për betejë politike të cekët në Kuvendin Komunal të Prishtinës. Sipas

Lexo me Shume