Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Shpetim Idrizi"

PDIU kundër qëndrimit të Metës në Greqi: Merrni deputetë që përfaqësojnë qytetarët çamë

    PDIU kundër qëndrimit të Metës në Greqi: Merrni deputetë që përfaqësojnë qytetarët çamë

Në seancën e sotme plenare, kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, i është kundërvënë kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta. Duke iu referuar vizitës zyrtare të Metës

Lexo me Shume

Përfundojnë pushimet, Rama takime me ministrat dhe kreun e PDIU

    Përfundojnë pushimet, Rama takime me ministrat dhe kreun e PDIU

Me përfundimin e pushimeve familjare në bregdetin e Jonit, kreu i Qeverisë u është rikthyer angazhimeve qeveritare. Mësohet se gjatë ditës së sotme, ai ka zhvilluar takime me disa ministra të

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, kryeministri takon 2 deputetët e PDIU

    Reforma në drejtësi, kryeministri takon 2 deputetët e PDIU

Një ditë pas takimit me kryeparlamentarin Ilir Meta dhe kreun e opozitës, Lulzim Basha, kreu i kabinetit qeverisës ka takuar mëngjesin e sotëm dy deputetë të Partisë Drejtësi, Integrim dhe

Lexo me Shume

PDIU takim në Vlorë: Çështja çame shumë pranë zgjidhjes

    PDIU takim në Vlorë: Çështja çame shumë pranë zgjidhjes

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka mbledhur strukturat e saj në Vlorë për procesion zgjedhor brenda partisë që pritet të zhvillohet më 21 maj. Në këtë takim ishin të

Lexo me Shume